Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tytuły na wyłączność odpowiadają za większość przychodów Epic Games Store

Ze sprzedaży gier.

Właściciele Epic Games Store poinformowali, że większość przychodów ze sprzedaży gier wygenerowały tytuły na wyłączność.

Zaprezentowana niedawno infografika ujawnia, że do tej pory użytkownicy cyfrowego sklepu wydali w sumie 680 milionów dolarów, z czego 251 milionów dolarów przeznaczyli na oferowane przez platformę produkcję od zewnętrznych wydawców.

W rozmowie z serwisem GameDaily szef Epic Games Store - Steve Allison - wyjaśnił, że za wygenerowanie większości ostatniej z wymienionych kwot odpowiadają tytuły na wyłączność. Tak zwane „exclusivy” stanowią też 90 procent wszystkich gier wydawanych w usłudze.

Metro Exodus jako tytuł na wyłączność Epic Games Store wzbudził wiele kontrowersji

Menedżer jednocześnie podkreślił, że dobrze poradziły sobie także pozycje, które dostępne są w kilku różnych sklepach (a więc przykładowo na Steamie i GOG). Dokładnych danych jednak nie przedstawiono.

- Exclusivy odegrały kluczową rolę w nabraniu rozpędu w starciu z rywalem, który rozpoczynał 2019 rok z 90-procentowym udziałem w rynku. Zdobywanie tytułów na wyłączność oznacza, że możemy znacznie pomóc deweloperom w finansowaniu prac nad projektem, inwestowaniu w marketing i zwiększaniu świadomości odbiorców - tłumaczy Tim Sweeney, prezes Epic Games.

- Wiemy zarazem, że nasze wysiłki przyciągną do naszego sklepu nowych klientów, a nie zadziałają na korzyść konkurentów - podkreśla. Szef firmy dodaje, że strategia działania nie zmieni się i obiecuje, że platforma otrzyma w tym roku „mnóstwo” kolejnych gier ekskluzywnych.

Do najważniejszych tytułów na wyłączność Epic Games Store należą Metro Exodus oraz Borderlands 3. Ponadto przez miesiąc tylko w usłudze twórców Fortnite i Rockstar Games Launcher dostępne było Red Dead Redemption 2 na PC.

Źródło: GameDaily

Następnie: Wczesna wersja pierwszego Wiedźmina w nowym materiale

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły