Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy PlayerUnknown's Battlegrounds walczą z problemami

Kłopoty z serwerami.

Niebywała popularność sieciowego PlayerUnknown's Battlegrounds sprawia, że część z milionów zainteresowanych graczy ma problemy ze znalezieniem miejsca na serwerach.

Produkcja koreańskiego studia Bluehole sprzedała się już w nakładzie 13 milionów egzemplarzy i pobiła wszelkie rekordy jednoczesnej liczby zalogowanych użytkowników na Steamie.

Serwery na celowniku

Taki niespodziewany sukces, zwłaszcza w przypadku tytułu nadal dostępnego tylko w programie Early Access, oznacza jednak pewne kłopoty, głównie w postaci dłuższego oczekiwania na przystąpienie do zabawy w niektórych regionach świata. Nie brakuje też losowego rozłączania i opóźnień.

Teraz deweloperzy przeprosili za usterki i zapowiedzieli na oficjalnej stronie, że pracują nad poprawą sytuacji.

„Po pierwsze, chcemy szczerze przeprosić wszystkich za ostatnie problemy z serwerami, co przekłada się na długie kolejki i niedogodności” - czytamy w komunikacie.

„Nasz zespół deweloperski stale usprawnia architekturę serwerów, by obsłużyć rosnącą liczbę logujących się jednocześnie użytkowników i wyeliminować pojawiające się błędy”.

„Pomimo codziennych wysiłków, w godzinach szczytowej popularności pojawiały się niespodziewane problemy i nie udało nam się rozwiązać ich tak szybko, jak byśmy chcieli” - dodają przedstawiciele Bluehole.

Twórcy zapowiadają, że we wspominanych „godzinach szczytowej popularności” włączą - z odpowiednim wyprzedzeniem - dodatkowe serwery, by poradzić sobie z zapotrzebowaniem.

„Możecie mieć pewność, że podwoiliśmy nasze wysiłki w celu poprawy jakości oferowanych usług” - kończą twórcy.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze