Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darmowy PUBG zanotował spory wzrost liczby graczy

Free to Play popłaca.

Przejście PUBG: Battlegrounds na model dystrybucji Free to Play okazało się być sporym sukcesem, przynajmniej pod względem jednocześnie zalogowanych użytkowników.

Jak wskazują dane serwisu SteamDB, wczoraj po południu grę uruchomiło niemal 669 tysięcy osób. Ostatnio porównywalne wyniki znaleźć można dopiero na początku kwietnia 2020 roku.

Mowa oczywiście tylko o Steamie, podczas gdy produkcja jest dostępna za darmo także na konsolach, gdzie podobne statystyki nie są publicznie dostępne.

Do pobicia rekordu wszech czasów jeszcze bardzo daleko. PUBG: Battlegrounds może bowiem pochwalić się jedną z najwyższych liczb zalogowanych jednocześnie graczy w historii platformy Valve: 3,2 mln użytkowników na początku 2018 roku.

Wzorem CS:GO, darmowe konta posiadają pewne ograniczenia. Aby rozgrywać mecze rankingowe, niestandardowe i na specjalnych zasadach, należy zakupić jednorazowe ulepszenie „Battlegroud Plus", wycenione na około 60 zł.

Jeśli kupiliśmy PUBG przed przejściem na darmowy model dystrybucji, pakiet Plus otrzymamy bez dodatkowych opłat, razem ze specjalnym zestawem okolicznościowych przedmiotów.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze