Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Minecrafta nie planują przeniesienia gry na Nintendo Wii U

Studio Mojang ma już za dużo pracy.

Popularny Minecraft dostępny jest już na wielu platformach sprzętowych, nie wyłączając tak egzotycznych jak Raspberry Pi, ale twórcy nie mają planów na przeniesienie projektu na Nintendo Wii U.

„Nic nie wiem o żadnych planach na wydanie Minecrafta w wersji Wii U” - stwierdził na Twitterze sam Markus „Notch” Persson, twórca oryginalnej wersji gry.

„A tak przy okazji, to zgadzam się, że wersja Wii U miałaby sens. Jedynym powodem na brak takich planów jest obecnie nadmiar pracy” - dodaje deweloper. „Kocham Nintendo!”

W marcu tego roku Jens Bergensten, który przejął obowiązki głównego projektanta przy Minecrafcie, przyznał w rozmowie z serwisem iGamer, że wersja Wii U jest „bardzo mało prawdopodobna”. Wszystko wskazuje więc na to, że posiadacze najnowszej konsoli Nintendo musza uzbroić się w cierpliwość.

Tymczasem studio Mojang poza rozwojem swojej sztandarowej produkcji zajmuje się także karcianym Scrolls, a w planach są zapewne także inne projekty.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze