Skip to main content

Twórcy Marvel's Avengers potwierdzają, że pomagają przy Fable

Eidos Montreal w akcji.

Eidos Montreal potwierdziło, że pomaga Playground Games w pracach nad Fable. O zaangażowaniu tego studia w prace nad nową odsłoną słynnej serii Microsoftu spekulowano już od kilku lat.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc wspierać prace nad Fable - napisano z oficjalnego konta firmy w serwisie X. „Świetnie współpracuje się z utalentowanym zespołem Playground Games przy tworzeniu niezapomnianej przygody”.

Eidos Montreal w 2021 roku wydało udane Marvel's Guardians of the Galaxy, więc powyższe ogłoszenie po części wyjaśnia, dlaczego od tego czasu studio milczało w temacie nowych projektów. Wcześniej firma odpowiadała za Marvel's Avengers oraz współczesne odsłony Deus Ex.

Zobacz na YouTube

Dziennikarz Jason Schreier już w 2022 roku informował na bazie własnych źródeł, że przedsiębiorstwo zajmuje się kilkoma projektami, w tym właśnie kooperacją nad Fable. Playground Games miało podobno pewne problemy z radykalnie inną produkcją, zajmując się wcześniej wyłącznie serią Forza Horizon.

Jednym z tych kilku projektów Eidos Montreal było podobno nowe Deus Ex, lecz ten pomysł anulowano rzekomo w styczniu obecnego roku, co wiązało się także ze zwolnieniem 97 pracowników. To wszystko pokłosie przejęcia przez Embracer Group, która to korporacja szerzej wspiera gry na Xbox, ponieważ oddelegowała także Crystal Dynamics to pomocy przy Perfect Dark.

Zobacz także