Skip to main content

Fable znów imponuje grafiką na nowym trailerze z fragmentami rozgrywki

Daty premiery jednak nie ma.

Wydaje się, że zaprezentowanie Fable podczas Xbox Games Showcase było koniecznością, jako że losy projektu od lat są nieznane, a w takim przypadkach pojawiają się liczne plotki - w większości o negatywnym wydźwięku. Tak się właśnie stało, ale dostaliśmy tylko zwiastun, bez daty premiery. Ta wciąż jest ustalona na 2025 rok.

Nowy materiał to kolejny trailer gry, który imponuje poziomem oprawy graficznej. Napis u dołu ekranu potwierdza, że mamy do czynienia ze scenami wyrenderowanymi w czasie rzeczywistym na silniku gry.

Głównym bohaterem zwiastuna jest Humphry, największy (emerytowany) bohater Albionu, czyli krainy, w której rozgrywa się przygoda. Dopiero potem pojawia się protagonistka gry i mamy nawet okazją spojrzeć na kilka scen najwyraźniej bezpośrednio przedstawiających gameplay. O dłuższym fragmencie niestety możemy jednak na razie pomarzyć.

Zobacz na YouTube

Oprócz tego rzut oka na miejski rynek, wielka żaba, ukrywki walki oraz podkreślenie, że wybory gracza kształtują fabułę Fable.

Gra utrzymana jest w wyraźnie lekkim, humorystycznym tonie, ale zostaje on nieco złamany pod koniec zwiastuna. Pojawia się tam mroczniejsza atmosfera, a uśmiechy znikają bohaterom z twarzy.

Read this next