Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy Deus Ex został podobno skasowany. Eidos Montreal zwalnia 97 pracowników

Projekt miał być na wczesnym etapie produkcji.

Kanadyjskie Eidos Montreal to kolejne studio dotknięte falą zwolnień w ramach wielkiej restrukturyzacji w Embracer Group. Firma potwierdziła, że ze stanowiskiem pożegna się niemal 100 pracowników. Najprawdodobniej oznacza to skasowanie nowej odsłony Deus Ex.

Co prawda gra nigdy nie została oficjalnie zapowiedziana, ale w ciągu ostatnich dwóch lat pojawiło się wystarczająco wskazówek i doniesień, aby potwierdzić jej istnienie. Dziś Eidos Montreal opublikowało na platformie X komunikat o zwolnieniu 97 pracowników studia. Zdaniem renomowanego dziennikarza Jasona Schreiera z serwisu Bloomberg, zmiany w personelu mają być jednoznaczne ze skasowaniem nowego Deus Ex.

Przez ostatnie 17 lat nasze zespoły w Eidos rozwijały część najbardziej lubianych marek w branży, łącząc głęboką fabułę i innowacje w unikalne gry” - czytamy w oświadczeniu. „Stworzyliśmy niezapomniane, wielokrotnie nagradzane produkcje, z których jesteśmy dumni. Wiem, że członkowie naszych zespołów włożyli w nie swoje serca i dusze”.

Globalna sytuacja ekonomiczna, wyzwania naszej branży i kompleksowa restrukturyzacja ogłoszona przez Embracer w końcu dotknęły nasze studio” - napisano dalej. Podjęto trudną decyzję o zwolnieniu 97 osób z zespołów deweloperskich, wsparcia i administracji”.

Pracujemy nad wsparciem wszystkich pracowników, których dotknęła ta zmiana. Ci bardzo utalentowani i doświadczeni ludzie wchodzą na rynek pracy, a my chcemy im pomóc w znalezieniu kolejnych projektów” - czytamy w zakończeniu.

Produkcja nowej odsłony Deus Ex była prawdopodobnie na bardzo wczesnym etapie. Pierwsze niepokojące wieści o losie projektu dotarły do nas już w lipcu zeszłego roku, gdy aktor Elias Toufex - głos Adama Jensena - przyznał, że nie jest zaangażowany w prace nad żadną grą w uniwersum.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze