Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Luigi's Mansion 2 tworzą gry już tylko na konsole Nintendo

„Nie ma powodu, by szukać gdzie indziej.”

Studio Next Level Games, twórcy ciepło przyjętego Luigi's Mansion 2 na 3DS-a ogłosili, że tworzą gry wyłącznie na konsole Nintendo.

„Produkujemy tylko dla Nintendo i jesteśmy zadowoleni z tej współpracy” - wyjaśnił Jason Carr w rozmowie z serwisem Gamasutra. „Nie ma powodu, by szukać gdzie indziej. Dają nam coraz lepsze licencje i tak długo jak robimy swoje i tworzymy dobre gry, nie ma potrzeby rozszerzać działalności.”

Next Level Games już od kilku lat współpracuje z Nintendo, odpowiadając między innymi za konwersje tytułów na Wii, ale w 2011 roku studio przygotowało także Captain America: Super Soldier na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

„Mamy nawet cztery zespoły” - tłumaczył współzałożyciel studia. „Zatrudniamy jakieś 115-120 osób. Robimy zdecydowanie zbyt dużo rzeczy na raz, co ostatecznie doprowadziło do produkcji gównianych tytułów” - dodał Carr, mając na myśli mniej udane Transformers: Cybertron Adventures.

Koncentracja na produktach dla Nintendo ma zmienić ten stan rzeczy, uważa deweloper.

„Praca z producentem konsoli ma wiele zalet. Nintendo jest wspaniałe. Dają nam czas na przygotowanie dobrych gier. Radzą sobie bardzo dobrze: DS ma się świetnie, Wii U nie miało najmocniejszego startu, ale wierzymy, że trend się odwróci i coś wymyślą, a na 3DS pracuje się wystrzałowo.”

Luigi's Mansion 2 - Zwiastun premierowy

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły