Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy horroru „M3gan” zamierzają wydawać gry

Mowa oczywiście o horrorach.

Wytwórnia filmowa Blumhouse Productions - odpowiedzialna ostatnio za „M3gan” - rozszerza działalność i planuje wydawać także gry wideo na PC, konsole oraz sprzęt mobilny. Mowa oczywiście o horrorach.

Firma powstała już w 2000 roku i ma w dorobku wiele z najpopularniejszych produkcji tego typu w ostatnich dwudziestu latach. Mowa między innymi o serii „Naznaczony”, „Noc oczyszczenia”, nowych odsłonach „Halloween” czy też o „Uciekaj!”, wyróżnionym Oscarem za najlepszy scenariusz oryginalny.

Teraz czas na Blumhouse Games. Nowa sekcja wydawnicza będzie współpracowała z niezależnymi firmami deweloperskimi, by finansować i publikować „oryginalne gry o tematyce horroru na konsole, PC i dla odbiorców na urządzeniach mobilnych” - informuje serwis BloodyDisgusting. Podejście do budżetów będzie podobne, jak w przypadku filmów - poniżej 10 milionów dolarów.

Szefem inicjatywy został Zach Wood, który może pochwalić się interesującym dorobkiem w świecie gier, jako producent The Unfinished Swan w Sony Santa Monica, rozszerzenia Prey: Mooncrash w Arkane czy Twisted Metal w Eat, Sleep, Play, Inc. Z ramienia Sony pomagał nawet przy polskim Bound od Plastic.

Dyrektorem do spraw finansowych jest Don Sechler, do niedawna szef od operacji biznesowych, planowania i strategii w PlayStation. „Sfera horrorów oferuje unikatowe możliwości wśród twórców niezależnych” - komentuje Wood. „Jestem podekscytowany, mogąc współpracować z Blumhousee, by wykorzystać markę, reputację i kreatywność wytwórni”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze