Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Horizon Zero Dawn pod wrażeniem Death Stranding

„Zabrakło mi słów” - twierdzi jeden z deweloperów.

Hideo Kojima - główny producent Death Stranding - odwiedził niedawno siedzibę studia Guerrilla Games, by zaprezentować najnowszy projekt. Jak wynika z wpisów na Twitterze, deweloperzy są pod dużym wrażeniem produkcji.

Death Stranding powstaje na Decima Engine, czyli opracowanym przez Guerrilla Games silniku służącemu generowaniu dużych przestrzeni. Po raz pierwszy użyto narzędzia w Killzone: Shadowfall, ale prawdziwe możliwości oprogramowania wykorzystano przy Horizon Zero Dawn.

„Trzy lata temu podarowaliśmy Kojima Productions kopię silnika Decima w tym pudełku. Dziś Hideo wraca do nas, by pokazać nam niesamowite rzeczy, jakie udało mu się osiągnąć w Death Stranding. Jestem pod wrażeniem!” - napisał szef studia, Herman Hulst.

„Nie mogę przestać myśleć o tym, co dzisiaj widziałem. Intrygujące, piękne, poruszające, tajemnicze, niesamowite, artystyczne, ekscytujące, inspirujące, mistrzowskie” - stwierdził główny projektant walki, Dennis Zopfi.

Kolejni przedstawiciele Guerrilla Games wspominają o uczuciu dumy z osiągnięć Kojimy, a także o dużym wrażeniu, jakie wywiera Death Stranding. „Zabrakło mi słów” - napisał Mathijs de Jonge, reżyser Horizon Zero Dawn.

Wciąż nie wiadomo, czym dokładnie jest Death Stranding. W grze wcielamy się w niezwykłego kuriera, który przenosi nie tylko standardowe pakunki, ale też ciała. Produkcja zmierza wyłącznie na PS4. Data premiery nie jest znana, choć nieoficjalne źródła coraz częściej wspominają o 2019 roku.

Zobacz: Death Stranding - premiera i najważniejsze informacje

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze