Skip to main content

Twórcy GTA prezentują wysokobudżetowy projekt. Everywhere na nowym zwiastunie

„Chcemy, by grę tworzyli sami gracze”.

Leslie Benzies, były producent serii GTA, zaprezentował na gali Gamescom trailer nowej gry Everywhere. Według zapowiedzi, tytuł będzie mocno opierał się na treściach stworzonych przez samych graczy.

Za stworzenie gry odpowiada studio Build A Rocket Boy, założone przez Benziesa i kilku innych weteranów branży. Projekt zapowiedziano jeszcze w 2017 roku, jednak od tej pory nie ujawniono szczegółowych informacji na temat gry. Według wcześniejszych doniesień, na stworzenie tytułu zgromadzono niebagatelny budżet 42 milionów dolarów.

Gra jest podobno inspirowana filmem i książką „Ready Player One” i ma pozwolić graczom budować własne, unikalne światy. Na zwiastunie, oprócz wypowiedzi twórców i grafik koncepcyjnych, widzimy fragmenty rozgrywki. Warto zauważyć, że od czasu wcześniejszych teaserów znacznie zmieniła się stylistyka gry - wcześniej mogliśmy zobaczyć realistyczne scenerie i codzienne sytuacje, podczas gdy obecnie gra najwidoczniej skręciła w stronę klimatów fantasy i sci-fi.

Chcemy, by grę tworzyli sami gracze. Chcemy, by to były ich światy i żeby opowiadali własne historie” - powiedział na zwiastunie Leslie Benzies. Chociaż twórcy nie ujawnili wielu szczegółów, to możemy się domyślać, że Everywhere nie będzie standardową grą, a raczej platformą do tworzenia przez graczy własnych rozgrywek i przygód w stylu popularnego Robloxa.

Zobacz także