Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra twórców GTA nie ma NFT, ale studio poszukuje specjalistów od blockchain

Lakoniczna zapowiedź Everywhere wzbudziła wątpliwości graczy.

Studio Build a Rocket Boy - założone przez byłego producenta GTA oraz kilku innych weteranów branży - rekrutuje nowych pracowników. Zespół poszukuje między innymi specjalistów od technologii blockchain, chociaż gra ma nie posiadać NFT.

Jak informuje serwis Kotaku, zapowiedź gry podczas Gamescom Opening Night była bardzo lakoniczna i niektórzy gracze zaczęli się zastanawiać, czy gra nie będzie zawierać tokenów niewymienialnych. Gry z przedmiotami NFT są bardzo niepopularne wśród graczy, zatem byłoby prawdopodobne, gdyby twórcy woleli przemilczeć ten aspekt.

Dzisiaj w oficjalnym dziale Reddita gry, twórcy wyjaśnili, że gra nie będzie zawierać NFT ani kryptowalut. Niemniej, deweloperzy obeznani z technologią blockchain są poszukiwani, ponieważ być może w przyszłości technologia ta znajdzie zastosowanie w grze.

To są stanowiska badawcze. Nie lubimy z góry odrzucać nowych technologii tylko dlatego, że inni jeszcze nie znaleźli dla nich dobrego zastosowania. Budujemy Everywhere na Unreal Engine 5, a nie na blockchainie” - napisał przedstawiciel studia.

Read this next