Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Były producent GTA wciąż pracuje nad projektem Everywhere. To „wieloosobowe doświadczenie”

Inspiracją jest książka i film Ready Player One.

Fundusz Galaxy Interactive opublikował raport dotyczący producentów gier, w których zamierza zainwestować. Wśród wymienionych deweloperów jest Build a Rocket Boy, czyli firma Lesliego Benziesa - byłego producenta serii GTA. Aktualny projekt studia będzie „wieloosobowym doświadczeniem”.

Chociaż w dokumencie nie pada konkretny tytuł, to prawdopodobnie chodzi o projekt Everywhere - powstającą od kilku lat grę sieciową.

Według podanych informacji, inspiracją dla Everywhere jest książka i film Ready Player One - opowiadające o zaawansowanych grach VR, w których użytkownicy sterują prawdziwymi ludźmi zamiast wirtualnymi awatarami.

Nad Everywhere pracują dwa zespoły - w Edynburgu i Budapeszcie

W raporcie czytamy, że gra oferuje „epicką” historię, podzieloną na kilka rozdziałów oraz zawartość tworzoną przez użytkowników. Tytuł pozwoli graczom budować własne światy, po których można się swobodnie poruszać. Dodatkowo wspomniana jest „ścisła integracja” z mediami społecznościowymi i serwisami streamingowymi.

Przypomnijmy, że Everywhere zostało zapowiedziane w 2017 roku. Tytuł początkowo powstawał na silniku Amazon Lumberyard - ze względu na „rozbudowane funkcje sieciowe” - jednak pod koniec 2020 roku przeniesiono projekt na Unreal Engine. Inwestorzy przekazali dotychczas na produkcję gry co najmniej 42 miliony dolarów.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze