Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Fortnite udostępnią za darmo narzędzia do rozgrywki międzyplatformowej

W 2019 roku.

Przedstawiciele studia Epic Games zapowiedzieli, że w przyszłym roku udostępnią bezpłatnie narzędzia deweloperskie, dzięki którym zaprojektowali system rozgrywki międzyplatformowej w Fortnite.

Wszyscy chętni twórcy będą mogli skorzystać ze sprawdzonych systemów, by próbować implementować cross-play we własnych grach na silniku Unreal Engine lub Unity.

„Naszym celem jest pomagać deweloperom odnieść sukces” - podkreśla Epic Games.

„Zbudowanie i dopracowanie tych narzędzi jest drogie, ale kiedy już działają, można je przenosić i dostosowywać do innych gier przy o wiele mniejszych kosztach” - dodali przedstawiciele firmy.

Niedawno Epic Games otworzyło własny sklep z grami. Także w ramach wspierania deweloperów, firma oddaje aż 88 procent zysków twórcom gier (w porównaniu z 65 czy 70 procentami na Steamie).

Fortnite to jedna z niewielu gier sieciowych, która umożliwia rozgrywkę międzyplatformową użytkowników PC, PS4, Switcha, Xbox One, a nawet urządzeń mobilnych.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze