Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy formatu Bink Video dodali obsługę platform nowej generacji?

Wynika z listy wprowadzonych zmian.

Bink Video to multimedialny format używany przez deweloperów do przygotowywania przerywników filmowych w grach. Twórcy rozwiązania niedawno dodali obsługę „platform objętych embargo”.

W opisie opublikowanej 26 czerwca aktualizacji nie ujawniono nazw tajemniczych urządzeń (dzięki, GamingBolt). Spekuluje się jednak, że chodzi konsole następnej generacji od koncernów Sony i Microsoft.

Lista zmian wprowadzonych w ostatniej aktualizacji

Użytkownicy forum ResetEra podkreślają, że w przeszłości doszło do podobnej sytuacji. Przed formalną zapowiedzią PS4 i Xbox One - w 2012 roku - autorzy Bink Video wprowadzili bowiem obsługę „sekretnych platform”.

Sony dotychczas nie ujawniło nowego sprzętu. Microsoft na tegorocznych targach E3 potwierdził jednak, że pracuje nad swoją kolejną konsolą, która według niepotwierdzonych informacji nosi nazwę Scarlet.

Analityk Mat Piscatella przewiduje, że PS5 - a więc zapewne także i nowy Xbox - najwcześniej zadebiutuje w 2020 roku. Na taki sam termin wskazywały nieoficjalne doniesienia z kwietnia.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły