Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy EverQuest Next koncentrują się na PC

Ale premiera na PS4 nie jest wykluczona.

Sony Online Entertainment potwierdziło, że podczas produkcji MMO EverQuest Next koncentruje się głównie na wersji PC, choć studio ma doświadczenie z konsolą PlayStation 4 i nie wyklucza wykonania konwersji w przyszłości.

- Poważnie koncentrujemy się na premierze na PC. Głupotą byłoby całkowite zignorowanie pozostałych opcji w przypadku takiego przedsięwzięcia, ale skupiamy prace na komputerach osobistych - przyznał w rozmowie z Eurogamerem producent gry, David Georgeson.

- Nasza firma wie całkiem sporo na temat PlayStation 4, spójrz chociaż na DC Universe Online czy Planetside 2. Sporo pracowników dogłębnie poznaje tę platformę. Nie jesteśmy przeciwni pomysłowi przeniesienia EverQuest Next na PS4 , ale jeszcze się tym nie zajmujemy.

Nowe MMO od Sony Online Entertainment rozgrywa się w świecie fantasy, a lokacje w całości zbudowano z podatnych na zniszczenie voxeli. Gracze będą mogli budować własne obiekty i eksplorować wielopoziomowe podziemia.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze