Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Elden Ring i Octopath Traveler pod jednym dachem. Oba studia mają teraz tego samego właściciela

Może niedługo doczekamy się wspólnej gry od obu studiów.

Japoński gigant branży rozrywkowej, firma Kadokawa Corporation, do której należy m.in. znane z serii Dark Souls i gry Elden Ring studio From Software ogłosiło nabycie kolejnego studia. Nowym nabytkiem korporacji stała się firma Acquire, odpowiadają m.in. za grę Octopath Traveler oraz cykl Tenchu.

Aby wzmocnić naszą możliwość tworzenia nowych marek wśród gier jako kluczowy element strategii biznesowej, przekształciliśmy Acquire Corp. w spółkę zależną będącą w całości naszą własnością” - przekazał wydawca w opublikowanym sprawozdaniu finansowym, którego fragmenty cytuje serwis VGC.

Przejmując firmę, która ma w swoim dorobku tytuły sprzedane w nakładzie milionów egzemplarzy, spodziewamy się stworzyć synergię między nią i naszymi dotychczasowymi spółkami zależnymi w branży gier, a także wzmocnić nasze możliwości planowania i rozwoju w całym holdingu oraz ulepszyć naszą ofertę gier konsolowych” - czytamy dalej. Jednocześnie Kadokawa przypomniało, że DLC do Elden Ring wciąż powstaje, ale nie ma na ten moment wyznaczonej daty premiery.

Przypomnijmy, że studio Acquire zostało założone w Japonii w 1994 roku, a pierwszą produkcją zespołu była gra Tenchu: Stealth Assassins wydana w 1998 na pierwsze PlayStation. W późniejszych latach stworzyła też cykle Way of The Samurai, Shinobido, Akiba oraz szereg mniejszych produkcji na platformy mobilne - najpierw PSP i PS Vita, a później iOS oraz Android.

W 2018 roku studio we współpracy ze Square Enix wypuściło Octopath Traveler, czyli „staroszkolnego” japońskiego RPG-a nawiązującego grafiką i rozgrywką do klasycznych odsłon serii Final Fantasy z konsol SNES. Tytuł, a także wydany dwa lata później sequel spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony zarówno krytyków, jak i graczy, zyskując według agregatora Metacritic średnią ocen odpowiednio 83 i 85 punktów na 100.

Read this next