Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Baldur's Gate 3 ostrzegają przed scalperami. Edycji Deluxe starczy dla każdego

Nie ma powodów do zmartwień.

Studio Larian postanowiło doprecyzować istotny szczegół w sprawie zapowiedzianej niedawno edycji Deluxe do Baldur's Gate 3. Nowe wydanie nie będzie limitowane, dlatego gracze powinni uważać na oferty scalperów odsprzedających produkt w zawyżonej cenie.

Zapewnienie przekazał w serwisie X Michaels Douse, dyrektor wydawniczy belgijskiego studia. „Dla waszej informacji: wersja Deluxe nie jest edycją limitowaną” - napisał. „Jej zapasy utrzymują się na stałym poziomie, a kolejna fala jest przygotowywana na wysyłkę w pierwszym kwartale 2024 roku”.

Jeśli więc widzicie, że egzemplarze z przedsprzedaży są odsprzedawane w internecie w wyższych cenach, zignorujcie je. Nie będzie niedoboru zapasów” - dodał. Larian nigdy wcześniej nie wspominało, że wydanie będzie jakkolwiek ograniczone, ale możemy się domyślać, skąd wzięło się zamieszanie. Niektórzy gracze mogli pomylić edycję Deluxe z wydaniem kolekcjonerskim, które trafiło do sprzedaży przy premierze na PC i PS5.

Edycja Deluxe w pełnej okazałości.

Myląca może być także sama zawartość nowej edycji, bo gracze przyzwyczaili się już, że inne studia nie porywały się raczej na wydawanie tak bogatych zestawów. W przypadku Baldur's Gate 3 otrzymamy nie tylko grę na nośniku fizycznym, ale i m.in. mapę, plakat, płyty z oficjalną ścieżką dźwiękową czy kolekcjonerskie pudełko inspirowane serią Baldur's Gate.

Zaskakuje także stosunkowo niska cena, bo Larian chce za zestaw 79,99 euro, czyli około 350 złotych. Niektórzy deweloperzy życzą sobie niewiele mniej za zestawy skinów, więc pakiet robi wrażenie. Na oficjalnej stronie gry można już składać preordery na wersję PC, PS5 lub Xbox Series X/S.

Termin premiery gry na ostatnim z wymienionych urządzeń poznamy już niedługo. Larian potwierdziło, że zapowiedź odbędzie się podczas The Game Awards 2023, które wystartuje 8 grudnia o godzinie 1:30 czasu polskiego.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze