Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca Spider-Man Remastered otrzymuje groźby przez zmianę twarzy bohatera

Agresywna krytyka.

Dyrektor kreatywny w studiu Insomniac Games ujawnił na Twitterze, że część graczy wysyła deweloperowi groźby w związku ze zmianą twarzy Petera Parkera w Spider-Man Remastered.

„Do fanów Spidey'ego: całkowicie doceniam waszą pasję, ale wysyłanie mi gróźb o treści »ODSZUKAMY CIĘ I DOPADNIEMY! NAPRAW TO NATYCHMIAST!« nie jest spoko” - napisał Bryan Intihar. „Biorąc pod uwagę aktualną sytuację na świecie, lepiej bądźmy siłą dobra i szanujmy się”.

Pod tweetem Intihara, twórcę wsparło kilku innych dyrektorów kreatywnych ze studiów Sony oraz pracownicy samego Insomniac Games, którzy podkreślili, że hejt powinien omijać medium służące rozrywce.

Nowa twarz Spider-Mana to Ben Jordan. Twórcy gry argumentują zmianę faktem, że jego wizerunek lepiej współgra z ruchami aktora, który animował Petera Parkera.

Groźby ukierunkowane w stronę twórców gier nie są oczywiście niczym nowym, choć czasem osiągają ekstremalny poziom. Aktorka wcielająca się w Abby z The Last of Us 2 była masowo nękana przez internautów, którzy nie szczędzili nawet śmiertelnych pogróżek.

Spider-Man Remastered zadebiutuje 19 listopada na PS5, jako część pakietu Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze