Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca serii Assassin's Creed opuszcza Ubisoft

AKTUALIZACJA: Patrice Desilets twierdzi, że został zwolniony.

Aktualizacja: Według samego producenta, „rezygnacja z pracy” odbyła się w nieco mniej przyjaznych okolicznościach.

- Wbrew opublikowanemu wcześniej stanowisku firmy, dzisiaj rano zostałem zwolniony przez Ubisoft - przyznał Desilets w rozmowie z serwisem Polygon. - Poinformowano mnie o tym osobiście, po czym wręczono mi wymówienie i bezceremonialnie odeskortowano poza budynek w asyście dwóch strażników, bez możliwości pożegnania się z kolegami czy zabrania moich rzeczy.

- To nie była moja decyja - dodaje producent. - Działania Ubisoftu są bezpodstawne. Zamierzam walczyć o swoje prawa, o mój zespół i moją grę.

Oryginalna wiadomość: Twórca serii Assassin's Creed, Patrice Desilets zrezygnował z pracy w Ubisofcie - po raz drugi. W 2010 roku Desilets opuścił francuską firmę, by założyć THQ Montreal, lecz w wyniku bankructwa THQ, Ubisoft przejął studio - razem z Desiletsem.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, mogąc ponownie powitać Patrice'a w Ubisofcie. Jesteśmy pewni, że w wyniku tej odnowionej współpracy powstaną nowe pomysły i wysokiej jakości tytuły, które spodobają się fanom” - napisał 14 marca bieżącego roku rzecznik firmy, po tym jak Desilets deklarował, że ponownie podejmie pracę we francuskiej firmie.

„Niestety, prowadzone w dobrej wierze rozmowy Patrice'a z Ubisoftem nie przyniosły rezultatów, dlatego też Patrice opuścił studio. Naszym priorytetem pozostaje zespół, który pracuje ciężko nad nowym projektem. To źródło przeszłych i przyszłych sukcesów firmy” - napisano w dzisiejszym oświadczeniu, które otrzymał serwis Kotaku.

Studio THQ Montreal przed przejęciem przez Ubisoft pracowało nad dwoma tytułami. Desilets zajmował się tajemniczym 1666. Niewiele więcej wiadomo o drugim tytule, zatytułowanym Underdog.

Patrice Desilets jako projektant gier jest znany przede wszystkim z pierwszej i drugiej części serii Assassin's Creed.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły