Skip to main content

Twórca Morrowind wrócił do gry i stworzył nową przygodę

Plemienna opowieść.

Douglas Goodall opuścił Bethesdę już w 2002 roku, lecz niedawno scenarzysta i projektant zadań kultowego The Elder Scrolls 3: Morrowind powrócił do gry w ramach nowej modyfikacji.

Jak informuje serwis GamesRadar, projekt nosi tytuł Red Wisdom - An Ashlander Prophecy i jest oczywiście dostępny za darmo w serwisie Nexus.

„Połącz siły z Nirani, by odkryć ukryte prawdy, kryjące się się w świętych miejscach plemmiennego pochówku. Odkryj nowy aspekt wiedzy o ashlanderach, staw czoła dzikim bestiom oraz daedrycznym intruzom i rozwiąż zagadki, które mogą ukształtować los Morrowind” - czytamy w opisie.

Goodall nie jest jedynym twórca projektu. Zasłużony deweloper odpowiadał właśnie za scenariusz i historię, podczas gdy implementacją całości zajęli się już „Melchior Dahrk” oraz „reatness7”, czyli dwójka weteranów ze sceny modyfikowania Morrowinda.

Uwaga na spoileryZobacz na YouTube

Poza warstwą fabularną otrzymujemy między innymi wielką jaskinię, w której ashlanderzy chowają swoich zmarłych, a także podobne miejsca pochówku innych plemion - Erabenimsun i Zainab. Do tego nowe elementy ekwipunku, próby do przejścia i tak dalej.

Warto być może dodać, że Douglas „AFFA” Goodall ma w dorobku także inne modyfikacje dla Morrowinda, jak Affresh z ubiegłego roku - dodające trzydzieści zadań na początkujących postaci.

Deweloper odszedł z Bethesdy już w 2002 roku, a w późniejszych wywiadach wyjaśniał między innymi, że Morrowind zbytnio mu się nie podobał, choćby w sferze głównej linii fabularnej walki. Trudno się nie zgodzić, zwłaszcza z tym drugim.

Zobacz także