Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca Marvel's Avengers tłumaczy ekskluzywność Spider-Mana na PlayStation

Kwestia umowy.

Na początku tygodnia Crystal Dynamics zapowiedziało, że tylko gracze na PS4 i PS5 otrzymają możliwość wcielenia się w Spider-Mana w Marvel's Avengers. Teraz współtwórca gry tłumaczy, że sytuacja wynika po prostu z relacji Sony z Marvelem.

- Chodzi o związek PlayStation i Marvela - tłumaczy w wywiadzie dla ComicBook jeden z szefów Crystal Dynamics, Scot Amos. Sony ma takie możliwości [przeniesienia Spider-Mana do gry - red.], więc stwierdzili, że to coś, co mogą zrobić.

Amos twierdzi, że studio ucieszyło się, że mogło zaprojektować coś „unikalnego, świetnego i dającego frajdę” dla fanów PlayStation. Liczy też, że gracze zrozumieją sytuację.

- Myślę, że gracze spojrzą na to i powiedzą „No tak, to ma sens, można to zrozumieć z perspektywy biznesowej”. Ogólnie rzecz biorąc, tworzymy grę dla wszystkich - tłumaczy deweloper.

Nabywcy wersji na PC i Xboksy nie zagrają jako Pająk

Aktualnie wśród graczy przeważają negatywne reakcje na ekskluzywność Spider-Mana w Marvel's Avengers na konsolach PS4 i PS5.

Jednocześnie w wywiadzie dla japońskiego oddziału IGN Amos poinformował, że Spider-Man będzie jedynym bohaterem dostępnym wyłącznie na konkretnej platformie.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: ComicBook, IGN Japan

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze