Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca Castlevanii zbiera pieniądze na duchowego następcę tej serii

Bloodstained: Ritual of the Night.

Koji Igarashi rozpoczął kampanię na Kickstarterze, starając się pozyskać 500 tysięcy dolarów na produkcję gry Bloodstained: Ritual of the Night, czyli duchowego następcę serii Castlevania, nad którą producent pracował do niedawna w Konami.

Grafika koncepcyjna

Podobnie jak w tym starszych odsłonach tego cyklu, mamy do czynienia z platformówką 2D, stawiającą na gotyckie klimaty, demony oraz eksplorację.

Igarashi dołączył do Konami w 1990 roku, początkowo jako scenarzysta i programista przy projekcie przygodowego Tokimeki Memorial. Zasłynął jednak z pracy nad Castlevania: Symphony of the Night oraz później, jako reżyser serii.

Symphony of the Night było co prawda kolejną częścią uznanego już wtedy cyklu, ale to właśnie tej produkcji przypisuje się zrewolucjonizowanie serii i wprowadzenie charakterystycznych elementów, takich jak bardziej otwarta struktura i mechanika RPG.

Główną bohaterką Bloodstained: Ritual of the Night będzie dziewczyna imieniem Miriam. Magiczne kryształy zatopione w jej skórze zapewnią magiczne moce i umiejętność przyzywania demonów do pomocy. W toku rozgrywki znajdziemy kolejne kamienie, z nowymi talentami.

Poszukiwane 500 tysięcy dolarów to tylko część budżetu - Igarashi zdołał już zainteresować projektem innych inwestorów.

Premierę zaplanowano na marzec 2017 roku, na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze