Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twitter dostanie… tryb PvP? Pomysł spodobał się Muskowi

Walka na słowa.

Elon Musk - nowy właściciel Twittera - uważa, że wprowadzenie pojedynków „gracz kontra gracz” w popularnym serwisie społecznościowym byłoby całkiem sensownym pomysłem.

Kontrowersyjny biznesmen przejął kontrolę nad firmą pod koniec ubiegłego tygodnia i szybko zaczął wprowadzanie nowych porządków. Zwolnił dotychczasowy zarząd, odbanował Kenye Westa i nakazał programistom rozbudowanie opcjonalnej subskrypcji. To z całą pewnością nie będzie koniec „innowacji”.

Pomysłami zaczęli dzielić się sami użytkownicy. „Dodaj różne tryby rozgrywki” - zasugerował jeden z nich, wymieniając swoje propozycje: „Twitter PvP to miejsce, w którym zweryfikowane konta osobiste mogą zacząć kłótnię. Twitter RPG jest dla anonimowych kont, z minimalną moderacją. Normalny Twitter jest dla wszystkich innych, ze ścisłą moderacją”.

Niespodziewanie, zareagował sam Musk. „Coś takiego ma sens” - napisał w odpowiedzi, choć nie jest do końca jasne, do jakiego punktu się odnosi. Możliwe, że mówi ogólnie o różnych „poziomach” kontrolowania treści w serwisie.

Nowy właściciel zapewniał wcześniej, że Twitter ma stać się ostoją wolności słowa, lecz jednocześnie przemówi do reklamodawców, co wydaje się być sprzecznymi założeniami. Z drugiej strony, nie od dzisiaj wiadomo, że nowy właściciel jest miłośnikiem gier wideo, więc coś może być na rzeczy.

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze