Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przygodowe Dreamfall Chapters z datą premiery na PS4 i Xbox One

Pięć odcinków w zestawie.

Po wydaniu wszystkich odcinków na PC, przygodowe Dreamfall Chapters doczeka się konwersji na PS4 i Xbox One. Premiera 24 marca.

Wydawcą nowych wersji została firma Deep Silver, ustalając cenę na poziomie 30 euro (ok. 135 zł). W zestawie znajdzie się komplet pięciu epizodów - łącznie trzynaście rozdziałów opowieści.

Dwie-Twarze?

Długa historia Dreamfall Chapters rozczęła się od kampanii na Kickstarterze w 2013 roku. Ragnar Tørnquist założył wtedy własne studio - Red Thread Games - i wrócił do serii, którą stworzył.

Początkowo planowano jednorazowy debiut, lecz założenia szybko zmieniono właśnie na odcinki. Problemy „po drodze” - w tym zmiana silnika graficznego przed czwartą częścią - komplikowały prace i przedłużały oczekiwania.

Piąty - i ostatni - rozdział debiutował na PC w czerwcu tego roku.

W Dreamfall Chapters spotykamy kilka postaci, znanych już z The Longest Journey i Dreamfall. Powraca Zoë, główna bohaterka poprzedniej gry. Twórcom udało się także zaangażować „niemal wszystkich” aktorów, którzy wcielili się w znanych bohaterów.

Zgodnie z założeniami serii, akcja toczy się równolegle w dwóch światach: w magicznej Arcadii oraz w futurystycznych realiach 2220 roku. Kontrolujemy kilka postaci o różnych motywacjach i celach, lecz wszystkie ścieżki łączą się w wielkim finale.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze