Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trailer Outcast: Second Contact pokazuje rozgrywkę

Remake klasyka.

Wskrzeszone w ubiegłym roku studio Appeal nie próżnuje i pomimo porażki na Kickstarterze przygotowuje remake swojego największego hitu, gry Outcast z 1999 roku.

Teraz opublikowano pierwszy odcinek nowej serii materiałów wideo, koncentrujących się na rozgrywce. Otrzymujemy spojrzenie na odświeżone lokacje w otwartym świecie, w którym „spotyka się nauka i magia” - zapewnia narrator.

Od samego początku otrzymamy dostęp do sześciu zróżnicowanych geograficznie i klimatycznie regionów, choć niektóre są lepiej bronione przez wroga, a więc wymagają nieco lepszego wyposażenia.

Nad produkcją pracują niektórzy twórcy pierwowzoru, którzy byli też założycielami pierwszego studia Appeal. Nowy Outcast ma wykorzystać najnowsze technologie oraz przeprojektowane sterowanie. Platformy docelowe to PC, PS4 i Xbox One.

Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, gdy ludzkość odkryła istnienie równoległego świata, Adelpha. Amerykański rząd wysyła sondę, lecz tubylcy z rasy Talan atakują statek, tworząc anomalię w czasoprzestrzeni, grożącą zniszczeniem Ziemi.

Odwiedzimy też lodowy świat

Gracz wciela się w Cuttera Slade'a, było żołnierza sił specjalnych. Zadaniem jest eskortowanie naukowców, którzy mają naprawić sondę. Jak można się domyślać, nie wszystko idzie z zgodnie z planem i wkrótce musimy walczyć o przyszłość obu światów.

Oryginalny Outcast wyróżniał się nowoczesną oprawą i silnikiem korzystającym z voxeli (w ograniczonym stopniu), a także zaawansowanym cieniowaniem czy wygładzaniem krawędzi, co pod koniec lat 90. nie było jeszcze standardem.

Imponowała również sztuczna inteligencja i otwarty świat, a pewną ciekawostką było korzystanie tylko z dwóch przycisków myszy: jeden do celowania, drugi do wykonywania kontekstowych akcji.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze