Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano Total War: Arena, strategię sieciową w modelu Free to Play

Creative Assembly tworzy grę typu MOBA, z większym akcentem na elementy strategii.

Twórcy popularnej serii Total War ogłosili nową produkcję - Total War: Arena. Projekt jest grą typu MOBA, z wyraźniejszym zaakcentowaniem elementów strategii czasu rzeczywistego. Gra dostępna będzie za darmo, w modelu Free to Play.

„Najpotężniejsi generałowi w historii świata i ich armie spotkają się na ubitej ziemi w walkach drużynowych” - reklamuje produkt studio Creative Assembly.

Mecze w Arena rozgrywają się wyłącznie w sieci - nie przewidziano trybów dla pojedynczego gracza. Za projekt odpowiada brytyjski oddział Assembly. Wszystkie platformy docelowe i data premiery nie są jeszcze znane, ale posiadacze komputerów PC mogą zapisywać się już do testów wczesnej wersji gry.

- Mamy parę interesujących gier, sprawdzimy gatunki, którymi wcześniej się nie zajmowaliśmy - zapewniał już w zeszłym roku Mike Simpson, ojciec serii Total War.

Total War: Arena to pierwsza darmowa gra w dorobku Creative Assembly. Producent nie stroni jednak od urządzeń mobilnych - w zeszłym roku na iOS i Androida ukazało się udane Total War: Battles. Czy w tym kierunku pójdzie także nowa gra? Na razie producent ostrożnie dozuje informacje.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze