Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tornado i pioruny w Fortnite. Unreal Engine 5 pręży muskuły

Nowa aktualizacja.

Aktualizacja 19.01 wprowadza do Fortnite dynamiczną pogodę, a dokładniej możliwość wystąpienia na mapie tornada oraz burzy z piorunami.

Tornado niszczy struktury wokół oraz porywa nie tylko przedmioty na swojej drodze, ale też postacie. Wciągnięci gracze mogą wykorzystać ekstremalne warunki pogodowe, by przemierzać duże odległości - np. by uciec od kurczącej się strefy.

Pioruny wystrzeliwują z kolei z gromadzących się nad mapą czarnych chmur - mogą trafić różne obiekty i graczy. Pechowcy otrzymają niewielkie obrażenia, a ponadto tymczasowy bonus do szybkości. Miejsca uderzenia zostają podpalone.

Osobom, które chcą dać się porazić, Epic Games radzi dostać się na najwyższy punkt pod chmurą lub stanąć w znajdującym się pod nią zbiorniku wodnym.

Wprowadzenie nowych warunków pogodowych do popularnej strzelanki jest możliwe dzięki przejściu Fortnite na Unreal Engine 5. Zmiany dokonano jeszcze w grudniu, w momencie rozpoczęcia Rozdziału 3., ale do tej pory nie mieliśmy okazji podziwiać nowego silnika.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze