Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Ułaskawienie

Próbujemy pomóc pewnemu nieszczęśnikowi uniknąć egzekucji.

Misję tą możesz rozpocząć po rozmowie z żołnierzem o imieniu Tybir (#2 na mapie Mały Rynek), który poprosi cię o uratowanie jego znajomego Risa (#3 na mapie Mały Rynek). Nieszczęśnik ma być wkrótce skazany po tym, jak zapadł na niego wyrok w sprawie związanej z Tybirem. Żołnierz ma plan polegający na przebraniu się za urzędnika i zdobycia kopii ułaskawienia Risa. Możesz też zaproponować własne rozwiązanie polegające na namówieniu tłumu do buntu i przerwania w ten sposób egzekucji. Jeśli chcesz się podjąć misji, to powiedz rozmówcy, że mu pomożesz. Następnie zdecyduj czy chcesz, aby Tybir dołączył do drużyny.

Bez względu na wariant, który wybierzesz możesz porozmawiać ze stojącym na scenie nadzorcą Yeenem - jeśli go przekonasz, to będziesz mógł wejść na podium i porozmawiaj z Risem oraz Pożeraczem Krzywd. Możesz też wejść w interakcję ze Zgubą Risa i spróbować uwolnić nieszczęśnika. Pojawi się wizja, a gdy będziesz ją kontynuował twoja postać zostanie powalona na ziemię i obudzi się we własnym umyśle, a po przejściu przez portal trafisz do kaplicy Dendry O'hur, gdzie możesz dać się pogryźć kapłanom. Stracisz w ten sposób na stałe nieco zdrowia, ale zyskasz Trzewną Gałązkę, po czym będziesz mógł wrócić na Rynek.


Podburzenie ludu

Jeśli wybrałeś wariant z podburzeniem ludzi przeciwko strażnikom, to będziesz musiał przekonać ich do swoich racji. Pod sceną (#2 na mapie), gdzie odbywa się egzekucja (#3 na mapie), stoi tłumek osób (obrazek poniżej).

Tłum ludzi, z których musisz przekonać 4 osoby.

Oprócz zwykłych widzów znajdziesz w nim cztery postacie: Obojętną kobietę (przekonasz ją mówiąc o przywództwie), Przerażonego mężczyznę (wymagana jest perswazja), Podekscytowanego mężczyznę (powiedz mu, że bogacze nigdy nie są skazywani, a potem skorzystaj z oszustwa) oraz Zaintrygowaną kobietę (przekonasz ją korzystając z perswazji).

Kiedy przekonasz wszystkich przestraszeni i rozwścieczeni strażnicy odejdą uwalniając Risa. Po chwili rozpocznie się rozmowa między nim, a Tybirem na temat pieniędzy. Możesz wysłuchać historii albo powiedzieć, żeby mężczyźni załatwili sprawę między sobą. Bez względu na podjęte decyzje wściekły Ris zagrozi Tybirowi śmiercią, po czym odejdzie.


Zdobycie fałszywego ułaskawienia

Jeśli zamiast podburzania tłumu wolisz zdobyć fałszywy dokument, to skieruj na północne schody prowadzące do Placu Rządowego. Na miejscu podejdź do kupca Sangolina (#2 na mapie Plac Rządowy), z którym rozpocznij rozmowę o odznakach. Handlarz pokaże ci nawet manekina z taką odznaką, którą możesz spróbować ukraść korzystając ze Zwinnych rąk.

Druga możliwość, to kontynuowanie rozmowy na ten temat, kiedy masz w drużynie Tybira. Były wojskowy powie, że główny bohater pracuje dla nadzorcy Yeena i jeśli powiedzie ci się oszustwo, to otrzymasz odznakę. Możesz też przekupić handlarza płacąc za trzewiki (40 błyszków), w którym znajdziesz odznakę. Udaj się z nią do Sekretarza Rady (#3 na mapie Plac Rządowy).

U Sangolina (#1) możesz załatwić odznakę, a u Sekretarza stojącego przy podium (#2) fałszywe uniewinnienie.

Jeśli chcesz, aby Sekretarz (obrazek powyżej) zwrócił na ciebie uwagę musisz odczekać długą chwilę lub skorzystać z Zastraszania, Perswazji, Zwinnych rąk lub przekupstwa (60 błyszków). Następnie rozpocznij rozmowę o pracy biurokraty. Możesz użyć Perswazji lub Oszustwa, aby zdobyć ułaskawienie Cola Cardina. W innym przypadku pozostanie ci powiedzenie o przypadku skazania Risa, na co Sekretarz odpowie, że w celu zmienienia wyroku potrzebowałbyś poparcia kogoś z Rady, a tego raczej nie uda ci się załatwić.


Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Ofiara Rozpaczy

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Pożyczone i zgubione

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Wyznawcy Pana Wcieleń


Po zdobyciu ułaskawienia Tybir zmieni nazwisko na dokumencie, a ty będziesz mógł udać się do nadzorcy Yeena (#2 na mapie Mały Rynek) i powiedzieć mu o podpisanym ułaskawieniu Risa. Jeżeli rozmawiałeś z nim wcześniej, to będziesz musiał go okłamać (jeśli ci się uda, to zyskasz również Bezrękawnik ze Skóry Awatrola) - w przeciwnym razie czeka cię jeszcze przekupstwo w kwocie 70 błyszków. Podobnie, jak w przypadku wariantu z podburzeniem ludu Ris z Tybirem pokłócą się o całą sytuację i pieniądze, a na odchodnym uwolniony mężczyzna zagrozi byłemu znajomemu śmiercią.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze