Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Lazaret Zdławionego Echa

Wykonaj misję poboczną zleconą przez Zakon Prawdy.

Udaj się do Zakonu Prawdy (#5 na mapie Plac Rządowy). Na miejscu porozmawiaj z Salimeri, która poprosi cię o otworzenie specjalnej budowli Lazaretu Zdławionego Echa. Jeśli zgodzisz się na jej propozycję, to otrzymasz Metaliczne Oko - przedmiot związany z zadaniem. Wróć teraz do Rafy Upadłych Światów (przejście znajduje na Małym Rynku - #1). Kiedy trafisz na miejsce skieruj się do budowli z prawej (#2 na mapie Rafa Upadłych Światów).

Mordeni (1), ich martwy towarzysz (2), winda (3) prowadząca na dół oraz pojemnik z bombą grawitacyjną (4).

W środku spotkasz grupę ptakopodobnych, morderczych istot nazywanych mordenami. Możesz stanąć z nimi do walki lub załatwić sprawę w trakcie trwającego spotkania. Jeśli zależy ci na drugim rozwiązaniu, to przy drugiej opcji dialogowej, kiedy jeden z ptaków zacznie iść w twoją stronę, spokojnie poczekaj. Następnie przekonaj ich do własnego zdania korzystając z perswazji lub zastraszania.

Po zakończeniu spotkania możesz przyjrzeć się zwłokom jednego z przeciwników, który został częściowo zjedzony przez pobratymców, ale zanim się to stało został zastrzelony z broni dystansowej. Kiedy będziesz gotów podejdź do windy z prawej strony i zjedź nią na dół. Spotkasz tu latające konstrukty, z których jeden, Niezrównany, od razu wejdzie z tobą w agresywną interakcję. Możesz go zaatakować lub wypytać o parę rzeczy i zostawić w spokoju. Jeśli zależy ci na wykonaniu zadania finalnie i tak będziesz musiał stoczyć walkę z tymi robotami.

Dezaktywuj trzy kolumny (1,2,3) oraz rozpraw się z gadającym robotem (4).

Same w sobie nie są zbyt wytrzymałe - posiadają mało punktów życia, ale ich ataki są dość silne, dlatego ważne jest, żeby eliminować je jak najszybciej. Najlepiej od razu za jednym zamachem. Twoim celem jest docieranie do kolejnych kolumn kontroli nazywanych Umysłami Lazaretu (1, 2, 3 na powyższej mapie). Kiedy do nich dotrzesz postaraj się je dezaktywować korzystając z dostępnych opcji. Ich wyeliminowanie dezaktywuje część lokalnych robotów, dzięki czemu nie musisz z nimi walczyć. Ponadto, jeśli uda ci się je przestawić, a nie zniszczyć, to przy każdej będziesz mógł odzyskać pełnie zdrowia.


Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Ofiara Rozpaczy

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Krew brygadzisty

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Niestabilne fundamenty


Po uporaniu się z trzema kolumnami możesz odwiedzić jeszcze jednego robota (4), twierdzącego, że to jednak on jest protoplastą wszystkich pozostałych. Możesz stoczyć z nim walkę, zniszczyć albo wyłączyć, jeśli posiadasz odpowiednie zdolności. Po zakończeniu wyprawy wróć do Salimeri w Zakonie Prawdy. Otrzymasz od niej Pierścień splątania oraz punkty doświadczenia. Jeśli jesteś w trakcie wykonywania misji głównej Upadek na ziemię, to kobieta powie ci, że jeżeli zależy ci na naprawie kryształowego sarkofagu, to należy udać się do kultystów Pana Wcieleń (#10 na mapie Mały Rynek).

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze