Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Torment: Tides of Numenera także na PS4 i Xbox One - nowy trailer

Klasyczne RPG na konsolach.

Wydawnictwo Techland ogłosiło, że Torment: Tides of Numenera od inXile Entertainment ukaże się nie tylko na PC, ale również na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Gra zadebiutuje jednocześnie na wszystkich platformach, w pierwszym kwartale przyszłego roku - nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery. Pierwotnie zakładano debiut jeszcze w tym roku, lecz plany uległy zmianie - być może właśnie ze względu na planowane konwersje.

„Sukces Wasteland 2 na konsolach i wdzięczność wyrażana przez wielu fanów za ten ruch sprawiły, że zaczęliśmy planować premierę Torment: Tides of Numenera na PlayStation 4 i Xbox One” - wyjaśnia Brian Fargo, szef i założyciel studia inXile.

Zobacz: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

„Jesteśmy szczególnie podekscytowani partnerstwem Techlandu, który - będąc równocześnie producentem gier - doskonale wie, jak poprowadzić taką premierę bez ryzyka spadku jakości produktu” - dodaje menedżer.

Oficjalna prezentacja odsłon konsolowych odbędzie się na targach gamescom za dwa tygodnie. Wtedy też zobaczymy kolejne materiały z rozgrywki.

Torment: Tides of Numenera to duchowy następca cenionego Planescape: Torment. Większość potyczek będziemy mogli pominąć poprzez odpowiednie poprowadzenie dialogu, ale niekiedy nie obejdzie się bez pewnej dozy brutalności.

Poniżej znaleźć można kilka nowych screenshotów:

Kluczowy ma być właśnie nowy, stworzony na potrzeby produkcji świat - Numenera - a także bogata i osobista narracja. „Twoje decyzje mają znaczenie, a moralność Dziewiątego Świata jest bardzo złożona, więc nic nie jest wyłącznie czarne lub białe” - czytamy w opisie.

Mechanika gry jest nietypowa, ale bardzo sensowna: każdy bohater dysponuje pulą punktów rozdzielonych pomiędzy trzema atrybutami (Moc, Szybkość i Intelekt), które może wydać podczas testów, tym samym zwiększając szansę postaci na osiągnięcie sukcesu.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze