Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tomb Raider 3 - Nadbrzeże Tamizy, katedra, robot

Pierwsza misja w Londynie.

Wybierając jako kolejną przygodę Londyn w Tomb Raider 3, trafisz w pierwszej misji na Nadbrzeże Tamizy. Musisz dotrzeć po dachach do katedry, potem na punktu ewakuacji.


Na tej stronie:


Klucz do pomieszczenia

Odwróć się i zeskocz tyłem na skośny dach, potem doskocz do dźwigni [1]. Użyj tyrolki [2] i złap się krawędzi. Przemieść się w prawo i wespnij na platformę. Po aktywacji dźwigni przeskocz przez zrujnowane podłogi budynku i zabierz klucz ostatniemu spotkanemu złoczyńcy.

Opuść się półkę niżej do przycisku. Odwróć się i przeskocz na miejsce, którym przyszedłeś. Opuść się na platformę niżej i przemieszczaj się w lewo do przedostatniej wnęki (lub do skrajnej po prawej chwytając się niewidzialnej krawędzi, jeśli nie posiadasz jeszcze strzelby, aby zdobyć jedną). Aktywuj przycisk i wróć na platformę.

Wróć na dachy: w tym celu opuść się na sam dół i rozpocznij wspinaczkę po drabinie na przeciwległej ścianie budynku. Potem wejdź we wnękę na sąsiednim domu. Idź do końca i wciśnij guzik, potem wróć za zakręt i wskocz na podnośnik, zaś w ścianie znajduje się zamek na zebrany wcześniej klucz.


Pomieszczenie odprowadzania spalin

To, co musisz teraz zrobić, to opuścić się z dźwigu o jedno piętro w dół do wnęki w ścianie i od nowa rozpocząć wspinaczkę na dach. Tym razem jednak nie pójdziesz dolnym przejściem, a górnym. Przebiegnij tunelem do otwartej przestrzeni, przełącz dźwignię, po czym zanurkuj w zbiorniku na końcu korytarza i użyj kolejnego przełącznika.

Wróć do pierwszego przełącznika i przestaw go. Teraz idź do drugiego zbiornika, do którego wejście znajduje się w połowie korytarza. Na dnie znajdziesz otwarty właz. Przepłyń obok wentylatora, zabij strażnika na powierzchni i wejdź do wnęki w ścianie, po czym opuść się drabinką w dół.


Zagadka z robotem

Trafisz do pomieszczenia z żółtym robotem. Najpierw użyj przycisku w rogu pomieszczenia, obok niebieskiego kryształu, aby włączyć światło. Teraz musisz wyciągnąć ze ściany metalowy blok [3] i umieścić go tak, aby stanowił przeszkodę dla robota [4] i ten trafił do skrzynki elektrycznej.

Trudność polega na tym, by nie zostać trafionym przypadkiem przez robota, co skończy się natychmiastową śmiercią. Gdy tego dokonasz, wróć na drabinę i wspinaj się na samą górę - trafisz do pierwszego pomieszczenia. Użyj nowo odblokowanego przycisku na ścianie oraz wajchy, by podnieść wodę w ostatnim zbiorniku, gdzie teraz się udasz. Przejdź przez oświetlony na czerwono korytarz. Drzwi w kolejnym zbiorniku otworzą się, gdy się do nich zbliżysz.

Użyj przycisku na końcu drogi i ponownie wróć do pierwszego pomieszczenia, gdzie został odblokowany ostatni przełącznik na lewej ścianie. Twoje uprzednie działanie wypompowało jednak wodę ze zbiornika, dlatego musisz przejść nad nim używając siatki na suficie. Wciśnięcie przycisku ponownie napełni ostatni zbiornik, gdzie znajduje się teraz otwarta klapa wyjściowa na dnie.


Katedra

Wypłyniesz wewnątrz katedry. Idź na drabinę i wyjdź na dach. Przeskocz na dźwig (przez drut kolczasty przejdź chodem, by nie otrzymać obrażeń, jak w przypadku kolców) i na sąsiedni dach z drutem. Wskocz w przejście i na rozdrożu.

Przy środkowym słupie skręć w prawo i spróbuj przeskoczyć na budynek za barierką. Aktywowana zostanie scenka, kończąc tym samym misję.

Następnie: Tomb Raider 3 - Aldwych, stacja, Solomon, pens, bilet

Spis treści: Tomb Raider 3 Remastered - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Tomb Raider 3 - Strefa 51, płyta, hangar, kod

Read this next