Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tomb Raider 3 - Jaskinia Kaliyi, labirynt, boss

Wydostań się z labiryntu korytarzy.

Jaskinia Kaliyi to czwarta misja w Tomb Raider 3, którą rozpoczniesz po pokonaniu Rzeki Ganges. Twoim zadaniem jest wydostanie się z labiryntu korytarzy. Musisz szukać przez cały czas drogi w dół.


Na tej stronie:


Ucieczka z labiryntu

Po rozpoczęciu poziomu, trzymaj się cały czas lewej ściany i za dziurą skręć w prawo pod murek, potem skręć w lewo i idź do końca korytarza dalej trzymając się lewej strony. Kucnij i zeskocz do dziury prowadzącej w dół (nie będziesz już mógł wrócić do góry).

Na niższym poziomie także trzymaj się ciągle lewej ściany. Będziesz musiał wielokrotnie kucać, więc łatwiej iść na czworaka. Twoim celem jest niski zeskok. Teraz idź cały czas przyklejonym do prawej ściany i zlokalizuj kolejny zeskok. W przeciwnym rogu labiryntu znajduje się podobny, ale tylko tu dostrzeżesz niebieski kryształ.

Po zeskoku natychmiast biegnij przed siebie ignorując kobry - za Larą toczy się wielki głaz. Na końcu musisz kucnąć i iść w prawo.


Boss Tony

Gdy zjedziesz po rampie trafisz na arenę walki z bossem. Przeciwnik miota kulami ognia, które powodują natychmiastowe podpalenie, a więc i niechybną śmierć Lary. Musisz unikać ataków przeskakując po platformach. Jeden ze sposobów na szybką eliminację bossa z podstawowej broni, to przyklejenie się do niego - ataki zwykle nie są w stanie namierzyć bohaterki.

Inna skuteczna metoda (dostępna tylko przy sterowaniu tradycyjnym) to wykonywanie naprzemiennie salt w bok - naprzemiennie w lewo i w prawo. Misja zakończy się, gdy podniesiesz artefakt, dlatego inne przedmioty na arenie pozbieraj przed nim, a w śród nich nową broń - granatnik.

Następnie:Tomb Raider 3 - Nadmorska wioska, kamień węża

Spis treści: Tomb Raider 3 Remastered - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Tomb Raider 3 - Rzeka Ganges, quad

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Tomb Raider I–III Remastered

Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.
Komentarze