Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tomb Raider 2 - Wenecja, motorówka, miny, zegar

Wygraj wyścig z czasem korzystając z łódki.

Druga lokacja w Tomb Raider 2 to Wenecja. Trafisz tutaj zaraz po ukończeniu zadania Wielki Mur. W trakcie tego zadania będziesz korzystał z motorówki do przemieszczania się pomiędzy fragmentami lokacji i zakończysz etap efektownym wyścigiem z czasem.


Na tej stronie:


Jak otworzyć bramę na wodzie

Pozbądź się psa, za zakrętem kolejnego wraz z jego panem. Ludzie potrafią wychodzić na niskie półki, dlatego nie ukryjesz się na niewielkiej wysokości. Przepłyń pod bramą [1] i użyj guzika na ścianie, następnie wspinaj się po drabinie [2] na górę, po otworzeniu klapy przyciskiem [3]. Na piętrze także użyj przełącznika.

Wybij szybę strzałem, potem przeskocz przez drugie okno i zabij strzelca na balkonie. Zabierz mu klucz. Wróć przez okno i skręć w prawo, gdzie znajdziesz małą dźwignię [4]. Wybij okno [5] i wyskocz na zewnątrz na czerwone markizy i kieruj się w lewo do dźwigni.

Zamek do zebranego wcześniej klucza znajduje się za bramą, pod którą wpływałeś. Wrota zostaną otwarte, więc możesz wskakiwać do motorówki i opuścić lokację. Zaraz po wejściu na łódkę możesz zebrać kamienną i złotą figurkę.


Kanały, motorówka

Płyń kanałami aż do śluzy. Zaparkuj pojazd przy drewnianej ściance. Tam wyjdź z łódki i wskocz przez okno do pomieszczenia. Załatw mężczyznę z pistoletem i użyj dźwigni. Wyjdź na zewnątrz i po drabinie w górę do motorówki, jednak nim wypłyniesz, musisz użyć kolejnej dźwigni pod wodą.

WSKAZÓWKA: aby opuścić łódkę użyj przycisku przewrotu (Ctrl, B / kółko na padzie) trzymając klawisz kierunkowy w bok. Aby ponownie wejść do pojazdu, musisz do niego wskoczyć z brzegu lub użyć klawisza akcji, gdy jesteś przy niej.


Gdzie znaleźć Stalowy i żelazny klucz

Wypłyń z kanału i skręć w lewo, na szarą ścianę. Tu rozpocznij wspinaczkę na most. Przy mężczyźnie z pistoletem znajdziesz klucz, który otwiera pobliskie drzwi. Za nimi znajduje się pierwsza wajcha.

Płyń do drugiego końca kanały, gdzie znajdują się drewniane drzwi przed siatką. Pokonaj przeciwnika, wejdź do środka i użyj dźwigni. Teraz wpłyń w wąskie przejście między domami i wejdź do budynku za pomostem, gdzie znajduje się żelazny klucz. Musisz jeszcze wydostać się z budynku przez górne piętro.

Srebrnego klucza użyjesz za mostem, gdzie znalazłeś stalowy klucz. Przy zaparkowanej motorówce znajduje się zamek oraz jeden z wrogich agentów. Niedaleko stąd możesz zebrać jadeitową figurkę.


Jak rozbroić miny na wodzie

Przed bramą, która stanowić będzie twój punkt ewakuacji znajdują się miny morskie. Aby się ich pozbyć, wykorzystaj drugą znalezioną nieopodal motorówkę. Rozpędź się i wyskocz z niej tuż przed kontaktem z zagrożeniem. Nie otrzymasz obrażeń obszarowych od wybuchu.


Jak przeskoczyć drewnianą rampę, wyścig z zegarem

Wszystkie dotychczasowe działania miały na celu odblokować skróty, które pozwolą ci w krótkim czasie opuścić lokację poprzez dopłynięcie do zegara, który znajduje za miejscem, w którym używałeś żelaznego klucza. Najpierw jednak musisz aktywować bramę pod zegarem. Płyń więc do tunelu, potem skręć do przystani po prawej i pozbądź się wroga, potem zapisz grę.

Gdy aktywujesz przycisk [6] na ścianie, brama pod zegarem zostanie otwarta na krótki czas. Odliczanie zacznie się jednak dopiero, gdy wsiądziesz do łódki. Płyń przez drewnianą rampę [7] i na końcu drogi wpłyń do wąskiego korytarza na prawej ścianie po skręcie w lewo. Potem skręć w prawo, by ujrzeć zegar. Kolejny obszar gry to Kryjówka Bartoliego.

UWAGA: aby nabrać prędkości i przeskoczyć drewnianą rampę musisz trzymać wciśnięty przez cały czas klawisz Shift na klawiaturze, klawisz skoku A / X na padzie.

Następnie: Tomb Raider 2 - Kryjówka Bartoliego, biblioteka, detonator

Spis treści: Tomb Raider 2 Remastered - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Tomb Raider 2 - Wielki Mur, tyrolka

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Tomb Raider I–III Remastered

Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.
Komentarze