Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tomb Raider 2 - Katakumby Talionu, maska

Opis przejścia trzynastej misji o przygodach Lary Croft.

Katakumby Talionu to trzecia misja w Tybecie, zaraz po Klasztor Barkhang, zaś 13 w historii opowiedzianej w Tomb Raider 2. Przejdź przez ruiny i zbierz tybetańskie maski, będące kluczami do kolejnych obszarów.


Na tej stronie:


Pierwsza tybetańska maska

Po rozpoczęciu gry wykonaj zapis gry - kolce na suficie przed tobą mogą zadecydować o twojej śmierci już na początku poziomu. Zbierz kamienną figurkę z okna w skale po czym opuść się na sam dół. Użyj dźwigni i wróć drabiną w górę. Musisz teraz przeskoczyć na lodową rampę.

Trafisz do groty z wodą. Kieruj się do drabiny pod śnieżnymi kulami. U góry użyj dźwigni i zbierz tybetańską maskę. Zeskocz do basenu pośrodku, gdzie nie ma już wody. Na końcu znajduje się gniazdo na maskę.


Druga tybetańska maska

Skręć w lewo i przeskocz przez okno. Potem skręć w prawo przy zamarzniętym stawie i wejdź do groty. Wespnij się na lewą ściankę skąd zeskoczysz do wody. Tam zbierzesz drugą maskę z dna. Teraz umieść maskęw gnieździe na ścianie za prawym budynkiem. W ten sposób dostaniesz się do jego wnętrza.

Wewnątrz znajdziesz dźwignię. Otwiera ona kraty, za którymi znajduje się kolejna - ta otwiera drzwi do innego budynku, jednak jednocześnie zamyka kraty. Użyj więc skalnego bloku, który znajduje się w rogu i przesuń go, aby zablokować jedną z krat. Teraz użycie wewnętrznej dźwigni nie zamknie wyjścia.

Wyjdź i kieruj się do pierwszego "okienka" w skale, gdzie otwarte zostało przejście na most. Idź do końca i skocz w prawo, ale nie wspinaj się po drabinie, a przejdź za nią i zanurkuj w zbiorniku wodnym i płyń do jego końca, pod zamknięte drzwi. Teraz wskocz na drabinkę ze stopnia przed wrotami. Przy okazji możesz zebrać tu jadeitową figurkę.

Na górze użyj dźwigni, która otworzy drzwi u dołu. Tam znajduje się kolejna wajcha, która z kolei odblokuje wrota w pierwszym obszarze z budynkami. Wewnątrz zbliż się do kul śnieżnych, aby zniszczyły lodową ściankę po prawej, gdzie teraz się udasz.

Przejdź po płytce na podłodze o innym wzorze, a drzwi po lewej otworzą się. Wespnij się wyżej, by zebrać złotą figurkę. By opuścić lokację, przejdź po obu płytach, bowiem ta po prawej otwiera kolejne drzwi, za kolcami znajdującymi się za pierwszymi drzwiami. Musisz się jednak spieszyć, bowiem wrota zostają uchylone tylko przez kilka sekund.

Następnie: Tomb Raider 2 - Pałac Lodowy, dzwony, młot

Spis treści: Tomb Raider 2 Remastered - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Tomb Raider 2 - Klasztor Barkhang, koła modlitewne, klejnoty

Read this next