Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tomb Raider 1 - Miasto Vilcabamba, złoty bożek

Zdobądź dwa sekrety, które umożliwią ci opuszczenie lokacji.

Na samym początku drugiej lokacji - Miasto Vilcabamba - w Tomb Raider 1 wyskoczą na ciebie wilki. Wykorzystaj obrót (Ctrl, B / kółko na padzie), by sprawniej wykonywać uniki i ulecz się po walce zebranymi w Jaskini apteczkami. W tej lokacji napotkasz ich znacznie więcej. Twoim celem jest odnalezienie srebrnych i złotych kluczy, by odblokować bramę pozwalającą na opuszczenie obszaru.


Na tej stronie:


Złoty bożek, srebrny klucz - gdzie znaleźć

Twoim oczom ukaże się pomieszczenie z wodą, jednak nie wskakuj do niej. Użyj dźwigni. Wejdź przez otwarte obok przejście, schodkami na górę i doskocz do okna, a trafisz na lokację z czaszkami. Na dole przesuń szary blok do przodu, przytrzymując klawisz akcji (E, Y / trójkąt na padzie) i klawisz kierunku w przód.

Nim zaczniesz się wspinać, zbierz z pomieszczenia dwa obiekty: złoty bożek [1] i srebrny klucz [2]. Ponownie trafisz do pomieszczenia z wodą. Idź po brukowanej drodze do drzwi [3] na jej końcu, które otworzysz wkładając do zamka obok zebrany wcześniej srebrny klucz.

Przejdź do przeciwległej ściany pozbywając się pięciu wilków i przez otwór po lewej. Rozpocznij wspinaczkę nad zbiornikiem z wodą. Na górze znajduje się bowiem kolejna dźwignia otwierająca prawe drzwi. Schodząc na dół skorzystaj z funkcji opuszczania się (przytrzymaj LPM, Y / trójkąt na padzie podchodząc do krawędzi), by zredukować obrażenia od upadku.

Tu czeka cię kolejna sekwencja wspinaczkowa. Jeśli masz problemy z rozbiegiem, najlepiej podejdź do krawędzi używając klawisza chodu (Alt, X / kwadrat na padzie), jeśli używasz współczesnego sterowania, i podskocz trzymając klawisz chwytania. Gdy masz problem z kamerą stojąc w rogu, skieruj ją nad głowę Lary.


Pułapka z ostrzami

Po użyciu dźwigni na górze ponownie wrócisz do sali z drzwiami i możesz teraz przejść przez środkowe. W tym miejscu warto zapisać grę. Musisz uniknąć kołyszących się ostrzy, które mogą przy jednym dotknięciu okazać się śmiertelne. Nie jest to trudne zadanie, lecz bardzo niebezpieczne.

Dalej użyjesz dźwigni - zamiast otworzyć drzwi, zapadnie się pod tobą podłoga. Nie wypływaj w kolejnym pokoju, a płyń dalej trzymając się prawej krawędzi, przepłyń przez okienko. Na szczycie schodów znajdziesz wajchę. Opuść się delikatnie w dół, by zlokalizować niedźwiedzia, z którym musisz zawalczyć. Potem umieść złotego bożka w gnieździe, by za ostatnim przejściem opuścić obszar i przejść do lokacji Zaginiona dolina.

Następnie: Tomb Raider 1 - Zaginiona dolina, tyranozaur, koła zębate

Spis treści: Tomb Raider 1 Remastered - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Tomb Raider 1 - początek, Jaskinia

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Tomb Raider I–III Remastered

Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.
Komentarze