Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tomb Raider 1 - apteczka, gdzie znaleźć, jak używać

Jak korzystać z apteczek i gdzie ich szukać.

Apteczki w Tomb Raider 1 to jedyne przedmioty, które pomogą ci odzyskać zdrowie. Początkowo niejedną znajdziesz bezpośrednio na swojej drodze lub w rogach pomieszczeń, jednak zdecydowana ich większość znajduje się w sekretnych lokacjach, do których dostęp jest nierzadko związany ze zboczeniem z głównej ścieżki.

Mała apteczka leczy połowę paska zdrowia, duża - cały. Medykamenty przechodzą do kolejnej misji, dlatego warto nazbierać ich jak najwięcej we wczesnym etapie gry. Aby użyć apteczki otwórz menu, gdy i wybierz ją z koła przedmiotów, po czym potwierdź wybór (Enter, A / X na padzie). Możesz to zrobić w trakcie walki - regeneracja następuje natychmiast (brak dodatkowej animacji), a otwarcie menu powoduje zatrzymanie gry.

Dobrym pomysłem jest oszczędzanie zdrowia - nie wdawaj się w niepotrzebne starcia, a przede wszystkim uważaj na obrażenia od upadku, które nastąpią już przy zeskoku z wysokości trzykrotnego wzrostu Lary. Warto również zapisywać grę przed trudnymi starciami oraz sekwencjami zręcznościowymi - zapis ręczny możliwy jest w każdej chwili. Warto pamiętać, że wraz z rozpoczęciem kolejnego regionu zdrowie Lary jest odnawiane, dlatego nie używaj apteczek tuż przed końcem poziomu.

Następnie: Tomb Raider 1 - sterowanie współczesne, tradycyjne, różnice

Spis treści: Tomb Raider 1 Remastered - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Tomb Raider 1 - chwytanie krawędzi, jak doskoczyć, skok w miejscu

Read this next