Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tomb Raider 1, 2 i 3 dostaną remastery. Gracze przełączą grafikę

Na PC i konsole.

Pierwsze trzy odsłony serii Tomb Raider doczekają się remasterów. Premiera 14 lutego przyszłego roku na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

Za prace odpowiada studio Aspyr. Wieści ujawniono początkowo na wczorajszej imprezie Nintendo Direct, lecz szybko okazało się, że mowa o znacznie większej liście platform docelowych. Jak prezentuje poniższy trailer, zakres zmian jest raczej ograniczony, a gracze będą mogli przełączać pomiędzy odświeżoną i oryginalną oprawą graficzną.

Poza tym nie znamy jednak zakresu innych modyfikacji. Wydaje się, że pierwsze odsłony zasłużonej serii nie zestarzały się szczególnie dobrze. Mowa choćby o mało współczesnym, „czołgowym” sterowaniu.

Deweloperzy zapewniają za to, że nie zabraknie żadnego sekretu i rozszerzenia, co obejmuje dodatki The Unfinished Business (dla Tomb Raider), The Gold Mask (dla Tomb Raider 2) oraz The Lost Artifact (dla Tomb Raider 3).

Znamy nawet cenę, ustaloną na około 139 złotych, w zależności of platformy. Na Steamie obowiązuje obecnie 10-procentowa przecena.

Core Design w latach 90. nie próżnowało i wydało oryginały na przestrzeni zaledwie trzech lat, od 1996 do 1998 roku. Brytyjskie studio wykreowało w ten sposób jedną z najważniejszych licencji w świecie gier wideo, lecz przestało istnieć już w 2006 roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze