Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Titanfall 3 nie powstaje - przekonują twórcy serii

Respawn Entertainment skupia się na Apex Legends.

Drew McCoy, pełniący funkcję producenta w Respawn Entertainment, podkreślił, że studio nie pracuje obecnie nad grą Titanfall 3. Deweloperzy skupiają się na zaprezentowanym i wydanym wczoraj Apex Legends.

- Odkąd zostaliśmy wykupieni przez Electronic Arts, tworzymy darmową grę z lootboksami. Nie jest to Titanfall 3. Ludzie myślą, że pracujemy nad kolejną częścią serii, ale tak nie jest. Oto co robimy. - powiedział brytyjskiemu Eurogamerowi McCoy, mając na myśli wydaną wczoraj produkcję.

Na Titanfall 3 trzeba jeszcze poczekać

Przedstawiciel Respawn Enertainment odniósł się także do braku materiałów i informacji dotyczących Apex Legends przed premierą. McCoy stwierdził, że najlepszym marketingiem jest wydanie produkcji i pozwolenie graczom na samodzielnie wyrobienie opinii na temat gry.

- Są ludzie, którzy uważają, że na rynku jest zbyt wiele gier z gatunku battle royale lub że takie produkcje są po prostu modne. Zamiast przekonywać miesiącami sceptycznych graczy kolejnymi materiałami i artykułami, postanowiliśmy, że gra będzie mówić sama za siebie. - wyjaśnił producent Respawn Entertainment.

Słowa McCoya dotyczące prac nad Titanfall 3 stoją w opozycji do stanowiska, które zajęło Electronic Arts pod koniec 2017 roku. Amerykańska firma potwierdziła wówczas, że Respawn Entertainment pracuje nad trzema nowymi projektami - Star Wars Jedi: Fallen Order, grą przeznaczoną dla gogli VR oraz nową odsłoną serii Titanfall.

Niewykluczone, że Apex Legends początkowo miało być Titanfall 3, ale wyewoluowało w inny projekt.

Komentarze