Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Wolf Among Us od Telltale Games będzie prequelem komiksów Fables

Zobacz pierwsze screenshoty.

Magazyn Game Informer opublikował zapowiedź najnowszej przygodówki studia Telltale Games - The Wolf Among Us. Akcja rozegra przed wydarzeniami z kart komiksów Fables, na licencji których bazuje projekt.

Za scenariusz odpowiadają ludzie z Telltale Games, ale zarówno właściciel praw do komiksu - DC Comics - oraz twórca Fables - Bill Willingham - czuwają, by przedstawione wydarzenia nie odbiegały od kanonu serii.

Gracz wciela się w detektywa imieniem Bigby Wolf. Bohater, znany także z kart graficznych powieści, stara się zapanować nad bajkowymi kompanami w fantastycznej wizji miasta Nowy Jork.

Twórcy obiecują, że gra nie będzie do końca liniowa. Gracz zdecyduje, w jakiej kolejności odwiedzi poszczególne lokacje. Niektóre wydarzenia będą ograniczone czasowo, co sprawi, że odkryjemy coś nowego przy każdym starcie.

Podobnie jak największy przebój Telltale Games - The Walking Dead - nowy projekt także ukaże się w formie epizodów. Premiera pierwszego odcinka latem na PC, X360 i PS3.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze