Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 opóźnione - premiera dopiero w 2023 roku

„Przepraszamy”.

Gracze czekający na The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 muszą uzbroić się w cierpliwość. Nintendo poinformowało o przesunięciu premiery produkcji.

Przedstawiciele japońskiego koncernu ogłosili, że nowa gra o przygodach Linka pojawi się wiosną 2023 roku, choć początkowo miała ukazać się w bieżącym. Dokładnego terminu debiutu tytułu na razie nie podano.

- Tych z was, którzy z niecierpliwością wyczekiwali premiery w tym roku, przepraszamy - tłumaczy Eiji Aonuma, producent projektu, w opublikowanym przez Nintendo nagraniu. Deweloper podkreśla, że premierę przesunięto, bo twórcy potrzebują więcej czasu na dopracowanie pozycji.

- Aby wrażenia płynące z tej gry były czymś wyjątkowym, cały zespół bezustannie pilnie nad nią pracuje, więc prosimy, byście jeszcze trochę poczekali - dodaje Japończyk.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 rozbuduje możliwości eksploracji. W powstającym sequelu gracze zwiedzą nie tylko obszary na ziemi, ale także w chmurach, co pozwoliło twórcom zastosować nowe, nieujawnione jeszcze mechanizmy rozgrywki.

Gra zmierza na Nintendo Switch.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze