Skip to main content

The Last of Us serial - mama Ellie, Anna: co się z nią stało

A także gdzie jest ojciec.

Zarówno w grach, jak i serialu „The Last of Us”, Ellie jest nastoletnią sierotą, zdaną na siebie i ludzi, którym ufa. O jej rodzicach wiemy niewiele, choć serial pokazuje matkę Ellie, Annę.


Na tej stronie:


Matka Ellie w serialu

Jeszcze przed premierą serialu dowiedzieliśmy się, że produkcja HBO pokaże matkę Ellie - Annę. W postać wcieliła się Ashley Johnson, która użycza głosu Ellie w serii gier The Last of Us. Jest to więc ciekawy zabieg zastosowany przez producentów - swoiste zatoczenie koła.

W 9. odcinku widzimy Annę w zaawansowanej ciąży - właściwie niedługo będzie rodzić. Ucieka przez las, starając się schronić przed zainfekowanymi. W końcu dociera do kryjówki, w której miała się stawić również Marlene. Kobieta się jednak spóźnia.

Samotna Anna barykaduje drzwi w pokoju na piętrze, ale wkrótce przedziera się przez nie zainfekowana. Annie udaje się ją zabić, a dosłownie za kilka sekund rodzi Ellie. Świeżo upieczona matka zauważa na swoim udzie ugryzienie „zombie” i szybko przecina pępowinę, licząc, że grzyb nie przejdzie na Ellie.

Po pewnym czasie Anna już miała popełnić samobójstwo, wbijając sobie ostrze w szyję, ale pojawia się Marlene. Spóźniła się, bo za późno wyruszyła ze strefy kwarantanny. Kobiety znają się „całe życie” i są przyjaciółkami. Dlatego Anna prosi Marlene o zaopiekowanie się małą Ellie, a także egzekucję, by Anna nie przeszła przemiany. Marlene jest początkowo niechętna, ale zgadza się.

Marlene zanosi potem Ellie do strefy kwarantanny w Bostonie, a dokładniej do szkoły militarnej Fedry, gdzie Ellie dorasta i się uczy. Po mamie został jej nóż sprężynowy, który przekazała jej zaraz po narodzinach.

Jeśli chodzi o ojca Ellie, nie wiemy o nim nic. Nie pojawia się ani w serialu, ani w grach wideo.


Rodzice Ellie w uniwersum TLOU - dodatkowe informacje

Tak jak już wspomnieliśmy, gra nie ujawnia tożsamości ojca Ellie. Nie wiadomo też, jaki spotkał go los i czy w ogóle żyje.

Natomiast gry i seria komiksów „The Last of Us: American Dreams” skrywają pewne informacje o tym, kim była mama Ellie. Kobieta miała na imię Anna i zginęła dzień po urodzeniu córki. Przed wybuchem pandemii kordycepsu pracowała jako pielęgniarka.

Anna przyjaźniła się z Marlene, późniejszą przywódczynią Świetlików. Kobiety łączyły bliskie relacje, choć ze względu na upartość Anny, zdarzały się też kłótnie.

Zanim Anna zmarła, zdążyła napisać Ellie list, którego treść można przeczytać w grze The Last of Us (choć w serialu go nie ma). Poniżej pełna treść listu:

Ellie,
Podzielę się z tobę sekretem. Nie przepadam za dziećmi i nie cierpię niemowląt. A jednak... wpatruję się w ciebie i jestem po prostu oszołomiona.
Nie jesteś na tym świecie nawet jeden dzień, a trzymanie cię jest najbardziej niesamowitą rzeczą, jaką zrobiłam w moim życiu - życiu, które niedługo zostanie trochę skrócone.
Marlene będzie się tobą opiekować. Nie ma nikogo na tym świecie, komu ufałabym bardziej niż jej. Kiedy nadejdzie czas, powie ci wszystko o mnie. Nie dokuczaj jej zbyt mocno. Postaraj się nie być tak uparta jak ja.
Nie będę kłamać, ten świat jest dość pokręcony. Nie będzie łatwo. Musisz jednak pamiętać, że warto żyć! Znajdź swój cel i walcz o niego.
Widzę w tobie tyle siły. Wiem, że okażesz się kobietą, którą powinnaś być.
Na zawsze... Twoja kochająca matka
Anna
Spraw, żebym była dumna, Ellie!

To wszystko, co wiemy o rodzicach Ellie. Gdy jej matka zmarła, Marlene wysłała nastolatkę do militarnej szkoły w strefie kwarantanny. Tam poznała swoją bliską przyjaciółkę Riley - tam też została ugryziona w ramię.

Spis treści: The Last of Us (serial) - przewodnik po serialu

Więcej o serialu The Last of Us:

Read this next