Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last of Us serial - kim jest Marlene

Liderka Świetlików.

Przywódczyni bostońskiego oddziału Świetlików pełni w istotną rolę w serialu oryginalnej grze, na podstawie której powstała produkcja. Na poniższej stronie zamieszczamy wszystkie informacje dostępne o postaci Marlene - zarówno, jeśli chodzi o postać z obrazu HBO, jak i gry. Pełną obsadę serialu poznasz na tej stronie.


Na tej stronie:


Marlene w serialu

Marlene jest silną i nieustępliwą kobietą, szczerze wierzącą w misję swojej organizacji. Jest świetnym strategiem i nawet w krytycznej sytuacji - na przykład będąc poważnie ranną - potrafi na chłodno przeanalizować sytuację i wydać najrozsądniejsze rozkazy. Jednocześnie rządzi oddziałem twardą ręką, wymagając bezwzględnego posłuszeństwa. Można to jednak tłumaczyć tym, że w wypadku porażki wszyscy zostaliby od razu zabici przed wojsko.

Ponadto jest niezwykle charyzmatyczną osobą, szybko zdobywając zaufanie Ellie po początkowym uwięzieniu. Ujawnia także, że wie wszystko o przeszłości dziewczyny i to ona zorganizowała umieszczenie jej w sierocińcu Fedra. Stawia bezpieczeństwo nastolatki na pierwszym miejscu, między innymi prosząc Joela, że jeśli musi do kogoś celować z broni, to niech celuje w nią, a nie Ellie.

Marlene gotowa jest negocjować z przemytnikami bezpieczeństwo Ellie

Jeśli natomiast chodzi o znajomość kobiety i przemytników, cała trójka znała się już wcześniej, chociaż nie darzą się zaufaniem - ich spotkanie przebiega w nerwowej atmosferze, a wszyscy wzajemnie celują do siebie z broni. Ponadto to najwyraźniej Marlene zachęciła Tommy’ego, aby przyłączył się do buntu, co Joel ma kobiecie za złe.


Jaka była Marlene w grze

Marlene tak naprawdę w grze widzieliśmy bardzo rzadko - w zasadzie jedynie na początku i końcu gry, ale jej wygląd oraz cechy charakteru się nie zmieniły. Wciąż jest silną liderką Świetlików, cieszącą się szacunkiem i posłuchem wśród innych rebeliantów. Jako ciekawostkę można dodać, że w obu produkcjach w postać wciela się ta sama aktorka - Merle Dandridge.

  • UWAGA - kolejna część tekstu zdradza dalsze losy postaci tak, jak to przedstawiono w grze. Bardzo prawdopodobne, że serial będzie ściśle podążał za oryginalną historią, różniąc się nieznacznie szczegółami.

Gracz spotyka Marlene po nieudanym poszukiwaniu Roberta. Okazuje się, że szmugler sprzedał Świetlikom towar, który wcześniej obiecał Joelowi i Tess (w grze jest to broń, w serialu akumulator). Ranna kobieta prosi przemytników o dostarczenie jej podopiecznej - Ellie - do budynku ratusza, skąd odbierze ją inny oddział rebeliantów.

W grze postacie Marlene i Ellie są ze sobą blisko związane

W tej wersji kobieta i dziewczyna znają się już od długiego czasu i są ze sobą bardzo związane. Marlene musi przez dłuższy czas przekonywać nastolatkę, aby ta zaufała nowym opiekunom i pozwoliła odeskortować się poza strefę kwarantanny - pokazuje to, jak bardzo były ze sobą związane. Ponownie spotykamy buntowniczkę dopiero pod koniec tytułu, w głównej bazie Świetlików.

Spis treści: The Last of Us (serial) - przewodnik po serialu

Więcej o serialu The Last of Us:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze