Skip to main content

The Last of Us serial - kim jest Tess, co się z nią stało

Informacje o partnerce Joela.

Partnerka Joela jest jedną z najważniejszych postaci w historii przestawionej w serialu „The Last of Us”. Na tej stronie przedstawiamy wszystkie informacje o Tess, a także porównanie z jej odpowiedniczką z gry. Pełną obsadę serialu poznasz na tej stronie.

UWAGA NA SPOILERY: Jak wskazuje tytuł strony, zamieszczamy tutaj informacje o fabularnych szczegółach serialu. Jeśli nie chcesz ich poznać, opuść stronę lub wróć tu w przyszłości. Możesz też przejść do działu filmy i seriale lub na stronę główną serwisu i przeczytać codzienną dawkę informacji ze świata gier, seriali i filmów.


Na tej stronie:


Kluczowe informacje o Tess

W produkcji poznajemy Tess jako silną, zdeterminowaną kobietę, mającą szerokie kontakty w przestępczym półświatku bostońskiej strefy kwarantanny. Współpracuje z Joelem i wspólnie przemycają do miasta deficytowe towary z zewnątrz, inkasując za to sporo kartek na zaopatrzenie.

W przeciwieństwie do swojego partnera wydaje się bardziej empatyczna i skłonna do negocjacji, chociaż w razie potrzeby gotowa jest manipulować innymi - między innymi kłamliwie obiecuje przestępcy Robertowi, który panicznie boi się Joela, że nie będzie szukać zemsty za przypadkowe pobicie ze strony jego ludzi.

Widzimy bliższą relację obu postaci

Jak możemy się przekonać, Tess łączy z Joelem coś więcej niż tylko partnerstwo biznesowe. Śpią razem w jednym łóżku, a mężczyzna reaguje bardzo gwałtownie, gdy dostrzega na jej twarzy siniaki po pobiciu. Ponadto razem zbierają fundusze na zdobycie pojazdu i wspólną ucieczkę z Bostonu.

Podobnie jak Joel, Tess jest doświadczoną przemytniczką, która w czasie swojej „kariery” utworzyła siatkę kontaktów, dzięki której zdobywa niezbędne zapasy oraz informacje. Jest również biegła w sztuce przetrwania, skoro od lat razem z partnerem udają się na niebezpieczne wypady poza strefę.


Wydarzenia z 2. odcinka serialu

Tess odegrała bardzo dużą rolę w 2. odcinku serialu, pozwalając Joelowi i Ellie uniknąc zagrożenia. Zapłaciła za to największą cenę, oddając życie. Nie miała jednak wiele do stracenia, bo była już skazana na śmierć.

Trójka bohaterów przemierzała Boston, by dostać się do miejsca, z którego Ellie miała odebrać grupa Świetlików. Po pewnych komplikacjach, do których należała między innymi walka z klikaczami w muzeum, Joell wraz z Tess i Ellie docierają do umówionej lokalizacji. Wita ich jednak przeszywająca cisza.

Bohaterowie dostrzegają jednak ciężarówkę z trupem, więc postanawiają zbadać okoliczny budynek administracji państwowej. W środku faktycznie spotykają Świetliki, ale żaden nie jest żywy. Jeden z mężczyzn jest ugryziony - Joel domyśla się więc, że Świetliki pozabijały się po prostu same.

Wkrótce do budynku zbliża się horda zarażonych. Tess wyjawia Joelowi i Ellie, że jest zarażona - została ugryziona podczas walki z klikaczami i nie ma już dla niej ratunku. Postanawia zostać na miejscu i pozbyć się przeciwników, żeby Joel i Tess mogli uciec. Wylewa na podłogę benzynę z beczek i rozrzuca granaty odłamkowe.

Zarażeni wbiegają do budynku i po chwili jeden z nich zauważa Tess. Następuje dość odrażająca scena, w której zainfekowany „całuje” Tess, zarażając ją.

Kobiecie udaje się jednak odpalić zapalniczkę i rzucić ją na ziemię. Następuje ogromny wybuch, najpewniej ścierający z powierzchni ziemi wszystkich zarażonych na miejscu. Joel i Ellie oddalają się bezpiecznie.


Jaka była Tess w grze

Podstawową różnicą pomiędzy przedstawieniem postaci w obu mediach, jest jej wygląd. W oryginale kobieta wyglądała na delikatnie młodszą, nienaznaczoną aż tak bardzo latami walki o przetrwanie. Ponadto włosy zakrywała charakterystyczną niebieską chustą, podczas gdy w serialu nosi rozpuszczone włosy. Oprócz tego, jej charakter pozostaje z grubsza niezmieniony.

Tess jest partnerką Joela w szmuglerskim biznesie, a ich związek uczuciowy jest tylko zasugerowany. Oboje znani są w bostońskim półświatku z bezwzględności i nieustępliwości, ale także skuteczności w załatwianiu zamówionych towarów. Podczas gdy Joel pełni w duecie rolę „siłacza”, to kobieta jest negocjatorką i opracowuje najlepsze plany działania. Nie znamy jej przeszłości sprzed wybuchu pandemii.

Wyraźną różnicą między dwiema wersjami postaci jest ubiór

Dość szybko nawiązuje nić porozumienia z Ellie, którą Joel przez długi czas traktuje przedmiotowo, po prostu jako kolejny ładunek do przemycenia. W pełni ufa swojemu partnerowi i jest gotowa zrobić wszystko, aby mu pomóc, ponieważ wie, że on zrobiłby dla niej to samo.

Spis treści: The Last of Us (serial) - przewodnik po serialu

Więcej o serialu The Last of Us:

Zobacz także