Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last of Us 2 - owsianka i owoce pomogły nagrać dźwięki potworów

A także inne nietypowe obiekty.

W sieci pojawił się materiał, wyjaśniający genezę wybranych dźwięków w The Last of Us 2. Do nagrania odgłosów niektórych potworów wykorzystano między innymi jedzenie.

Dźwięk, który słyszymy podczas wyrzucenia trującego gazu przez tzw. Człapacza, to połączenie odgłosu wyciskanego owocu granatu, częściowo zatkanego przez owsiankę miecha, a także syku butli z gazem, napełniającej kamizelkę lub ponton.

Uwaga, w materiale znajdują się spoilery. Jeśli nie grałeś w The Last of Us 2, nie oglądaj filmu od 2:25

Brzmienie samej chmury duszących oparów to kompozycja powstała z umieszczenia płynu na rozgrzanej patelni i trzasku podgrzewanych kostek lodu. Odgłosy wydawane przez „usta” Człapacza to po prostu mocno przetworzone dźwięki człowieka. Naciąganie łuku powstało natomiast po przyłożeniu do mikrofonu skrzypiec i naciąganiu strun instrumentu.

Zobacz: The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Materiał wyjaśnia też, że postacie w The Last of Us 2 mają kilka poziomów intensywności oddychania, które zmieniają się płynnie podczas walki lub wysiłku.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze