Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Telltale: licencja na „Grę o Tron” to „wieloletnia umowa na kilka tytułów”

Na bazie serialu.

Podczas imprezy VGX potwierdzono, że studio Telltale - twórcy popularnego The Walking Dead - stworzą podobną produkcję na licencji „Gry o Tron”. W podsumowującej ogłoszenie informacji prasowej podano, że umowa obejmuje „wiele lat” i „kilka tytułów”.

Ujawniono także, że partnerstwo podpisano z HBO Global Licensing, czyli ze stacją telewizyjną odpowiedzialną za serial, a nie jak wcześniej spekulowano, bezpośrednio z R.R. Martinem, autorem książek. Nie jest więc jasne, czy Telltale będzie mogło bazować jedynie na wydarzeniach przedstawionych na ekranach telewizorów.

„Od samego początku celem Telltale była współpraca z najbardziej utalentowanymi i szanowanymi osobistościami z branży rozrywkowej, przenosząc ich światy w przestrzeń interaktywną” - komentuje Dan Connors, współzałożyciel i szef studia.

„Efekty wieloletniej, obejmującej kilka tytułów współpracy między Telltale i HBO zadebiutują w wersji cyfrowej w 2014 roku, jako epizodyczna gra na domowe konsole, PC, Maca i urządzenia mobilne” - czytamy dalej. „Szczegóły na temat platform sprzętowych podamy wkrótce.”

Pierwszy teaser z VGX

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze