Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tekken 8 ze szczegółami. Odnawianie życia i ułatwienia dla początkujących

Oraz trailer Niny.

Twórcy ze studia Bandai Namco podzielili się szczegółami, dotyczącymi zmian i nowości mechanik zabawy w Tekken 8. Jak możemy się dowiedzieć, od ostatniej odsłony cyklu wiele się zmieniło i na graczy czeka sporo atrakcji. Pojawi się między innymi system odnawiania życia i specjalne ułatwienia dla początkujących.

Jak możemy się dowiedzieć, deweloperzy chcą zachęcić graczy do bardziej „agresywnej” i widowiskowej walki. Z tego powodu tytuł dostanie system Recovery Gauge - który pojawił się już wcześniej w nieco innej formie w spin-offach Tekken Tag Tournament - umożliwiający częściowe odnowienie zdrowia, jeśli po zablokowaniu silnego ciosu wroga od razu przejdziemy do kontrataku.

Do gry trafi także system „heat”, który może zostać aktywowany ręcznie, przez wykonanie konkretnych ataków lub poprzez zaszarżowanie na oponenta. W tym stanie nasza postać może wykonywać specjalne ataki, łatwiej odnawiać zdrowie poprzez Recovery Gauge oraz tymczasowo zostają zwiększone jej bazowe statystyki. Jeśli nie będziemy się ruszać, to wskaźnik Heat wyczerpie się po ok. 10 sekundach, ale nieustannie atakując, możemy znacznie wydłużyć jego działanie.

Dokładne omówienie wszystkich nowości

Tekken 8 zapewni również wsparcie dla początkujących graczy, dzięki wprowadzeniu nowego systemu sterowania Special, łączącego różne rodzaje asyst z poprzednich odsłon. W tym trybie wciskając klawisze na kontrolerze, nasza postać będzie kontekstowo wykonywać atak lub combo, najbardziej odpowiednie do sytuacji na ekranie. System będzie dostępny we wszystkich trybach rozgrywki, włącznie z rankingowymi meczami online.

Twórcy jednak zaznaczają, że system ten powinien służyć jedynie do zapoznania się z grą lub wypróbowania nowych postaci. Wynika to z faktu, że na dłuższą metę gracz będzie potrzebował precyzyjnej kontroli nad postacią, aby dorównać zaawansowanym oponentom w trybie sieciowym. Użytkownik może przełączyć schemat sterowania na klasyczny tryb Arcade w dowolnym momencie.

Ponadto zapowiedziano, że wśród grywalnych postaci pojawi się także zabójczyni Nina Williams. Nie jest to jednak zaskoczeniem, gdyż kobieta jest jedną ze standardowych postaci, dostępnych w niemal każdej odsłonie serii. Twórcy z tej okazji przedstawili krótki zwiastun. Przypomnijmy, że Tekken 8 zadebiutuje pod koniec obecnego roku lub na początku przyszłego - twórcy nie podzielili się na ten moment konkretną datą.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Tekken 8

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze