Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Taktyczna strzelanka Ready or Not hitem sprzedaży na Steamie - mimo kontrowersji

Utrata wydawcy nie wpłynęła na zainteresowanie tytułem.

Taktyczna strzelanka Ready or Not, określana przez fanów jako następca kultowego SWAT 4, była w zeszłym tygodniu najczęściej kupowanym tytułem na platformie Steam.

Według rankingu serwisu SteamDB produkcja VOID Interactive sprzedaje się lepiej niż kampania fabularna Halo Infinite oraz horror Five Nights at Freddy's: Security Breach. Tytuł ustanowił też swój rekord jednocześnie grających osób - ponad 19,6 tys. - osiągając pod tym względem lepszy wynik niż między innymi Battlefield 2042.

Przypomnijmy, że Ready or Not straciło w zeszłym tygodniu wydawcę. Chociaż oficjalnie nie wiadomo dlaczego Team17 zdecydowało się wycofać z produkcji tytułu, to według spekulacji powodem mógł być niestosowny komentarz jednego z deweloperów, dotyczący planowanej w grze misji ze strzelaniną w szkole.

Twórcy wydali oświadczenie, w którym informują, że gra zapewnia realistyczne doświadczenie, nie unikając trudnych tematów, jednocześnie zachowując szacunek dla osób dotkniętych przez wydarzenia podobne do przedstawionych w grze - ofiar zamachów i ich rodzin oraz pracowników służb ratowniczych.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze