Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Take-Two przejmuje licencję WWE po upadłym THQ

Odpowiedzialne za serię studio Yuke's ma nowy dom.

Firma Take-Two przejmie po upadłym THQ licencję na gry sportowe WWE oraz studio Yuke's, które od 10 lat odpowiada za produkcję serii. Kwota przejęcia nie została ujawniona.

Uratowani!

- Potwierdzamy, że osiągnęliśmy porozumienie w sprawie przejęcia licencji na gry WWE, które robi Yuke's. Obecnie czekamy już tylko, aż sąd wszystko zatwierdzi. Spodziewamy się sfinalizowania wszystkich formalności szybciej niż później. Jesteśmy podekscytowani nową licencją w naszym portfolio. Więcej szczegółów ujawnimy wkrótce - powiedział reprezentant Take-Two dziennikarzom serwisu Polygon.

Nowa umowa anuluje wszystkie poprzednie, pomiędzy innymi THQ a WWE, na mocy której wydawca miał przygotowywać nowe gry aż do 2017 roku. Federacja WWE odstąpiła od wszelkich roszczeń. Od odszkodowania w wysokości nawet 20 mln dol. odstąpiło też studio Yuke's, żądające zaległych zapłat za prace nad WWE '13 i powstającym już kolejnym wydaniem. W zamian otrzymało rozmaite akcje i aktywa łącznie warte blisko 5 mln dol.

THQ ma zaprzestać sprzedaży poprzednich tytułów z serii, a także odstąpić sprzęt deweloperski, którego wartość liczy się na 75 tys. dol.

Nie wiadomo jeszcze, czy nowa odsłona WWE ukaże się w tym roku.

Take-Two wydaje wiele innych tytułów sportowych, m.in. NBA 2K czy Major League Baseball.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły