Skip to main content

Tak wielu graczy Cyberpunk 2077 nie miał od premiery. Działa magia serialu

CD Projekt znów zyskuje dzięki Netflixowi.

Cyberpunk 2077 przekroczył w niedzielę poziom 85 tysięcy graczy zalogowanych jednocześnie w wersji PC na Steamie. Takich liczb nie notowano od czasu premiery.

Dość powiedzieć, że ostatnio podobne wyniki w sklepie Valve notowano... 21 stycznia 2021 roku, a więc wkrótce po debiucie. Media zauważyły wzrosty już kilka dni temu, lecz te pozostawały poniżej niecałych 60 tys. graczy, jakie przypadło w połowie lutego, po wydaniu aktualizacji 1.5.

Jak wynika z danych serwisu SteamDB, dopiero w weekend tę sumę udało się pobić, ustanawiając nowy rekord zainteresowania. Mowa oczywiście z wyłączeniem okresu samej premiery, gdy na Steamie bawił się jednocześnie ponad 1 milion użytkowników, szybko odkrywając zapewne kolejne błędy i glitche.

Te ostatnie elementy przełożyły się na szybki spadek. Skąd obecna fala? Niedawno wydano kolejną sporą aktualizację, lecz jest też serial „Cyberpunk: Edgerunners”. Wydaje się, że to właśnie on przełożył się na masowe powroty do Cyberpunk 2077. Zwłaszcza, że anime zbiera świetne oceny.

Co interesujące, dla CD Projektu nie będzie to nowa sytuacja. Podobnie było w przypadku serii Wiedźmin, która także zanotowała spore wzrosty zainteresowania po premierze adaptacji na platformie Netflix.

Zobacz także